Hlavní navigace

Zpráva z kachní farmy: PVT kupuje CESNET!

17. 8. 1998
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb - zprávu o nejnovější akvizici PVT vám přináší Kachna!

Tak jako se koncentruje trh snad ve všech oblastech podnikání v České republice, začal se tímto směrem měnit i trh připojení na Internet a navazujících služeb. První větší událostí je dnes zveřejněná transakce, kdy akciová společnost Podnik výpočetní techniky kupuje firmu CESNET. Toto zájmové sdružení právnických osob se dostalo do vážných ekonomických problémů díky odchodu několika významných zákazníků. To se přičítá zejména tlaku ředitele Jana Gruntoráda a několika dalších „vlastníků“ sdružení na co možná největší snížení mzdových nákladů, kdy ve firmě nezbyl téměř nikdo, kdo by problematice Internetu a připojení vůbec rozuměl.

Rozpadla se struktura oddělení pomoci zákazníkům a díky prázdninám studentů také celé technické oddělení. Po neustálém napadání serverů ze strany hackerů, kdy se jim téměř pokaždé podařilo něco se stroji udělat, zůstalo bez elektronicky šířených informací většina zákazníků. Domovské stránky tak de facto zůstaly v provozu jen těm, kteří si jejich vytvoření zadali právě u CESNETu. Většina těchto objednávek totiž nebyla vyřízena a adresy stránek byly přesměrovány na stránku s nápisem „Ve výstavbě“.

Většina ze sedmi statečných zákazníků, kteří u CESNETu do těchto chvil zůstali, se tedy může těšit na zdokonalení služeb ze strany poskytovatele, kterým je nyní fyzicky PVT. Ten však oproti původním předpokladům hodlá zachovat ve svém sortimentu služeb i značku CESNET. „Nevím o žádném jiném názornějším příkladě, který by tak jasně ukazoval praktiky socialistického chování firmy na konci druhého tisíciletí v tržním prostředí, jako je právě CesNet. Proto hodláme jako raritu tuto obchodní značku nadále propagovat, i když pod ní de facto žádné služby poskytovány nebudou, což ale není zase tak výrazná změna“, odpověděl na naši otázku Boris Bělousov, vedoucí projektu pvt.net. Doufejme, že jméno CESNET úplně nazanikne, aby nám všem připomínalo staré dobré časy.


Autorem tohoto štvavého pamfletu, pocházejícího z nejpodlejších pohnutek a zapšklé zloby, výjimečně nejsem já. S laskavým dovolením autora, kterým je jistý Kačer, jsem jej přebral z nového serveru Kachna, který hodlá přispět ke zdravé informovanosti české Internetové veřejnosti. Kromě počítačových kachen tu najdete i jejich družky z jiných oblastí, titulní strana je v tuto chvíli zasvěcena národní umělkyni a nositelce řady vyznamenání za dobrou práci Jiřině Švorcové. Mezi nejúděsnější obrázky o českém farizejství ovšem patří čerstvá informace o aktivitách nejmenovaného guru českého Internetu Peterky J. a známého soudního znalce Smejkala V., oba vyšší postavy, naposledy spatřených v Praze. Považte, založili si nový server, na který by gentleman nevkročil (co Gentleman věru netuším), a ještě na jeho existenci upozorňují nefalšovaným spammingem! Více se o této otřesné události pochopitelně dozvíte na Kachně.

ICTZ23

K nejgeniálnějším českým filmům podle mne patří Rozpuštěný a vypuštěný. Dovolím si z něj použít nosný citát jedné scény: Kachny – kachny – kachny.

Marek Antoš a všichni z Kačerova

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.