Hlavní navigace

Zpravodajská Z1 spustila na satelitu EPG

4. 12. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 12. 2008

Digitální zpravodajská televize Z1 spustila dnes na satelitu okolo poledne elektronického programového průvodce (EPG). K dispozici je program na aktuálně vysílaný den včetně podrobných anotací. Platforma Skylink tak plní svůj závazek, který dala svým abonentům – zařadit EPG postupně na všechny kanály, které technicky zajišťuje. Průvodce je od pondělí dostupný i na dalších kanálech, jako je např. Nova Cinema, Filmbox, Nostalgia a řada dalších.

K TÉMATU: EPG zařadí na satelitu i Z1, uvažuje se o dalších

K zařazení EPG dochází oproti plánu o několik dnů dříve, než bylo avizováno. Původně se počítalo s jeho vysíláním až od pondělí 8. prosince. O elektronického průvodce budou obohaceny ještě kanály Sport 5 a XXX Xtreme, zde je však ještě zapotřebí dořešit jeden z technických problémů. Transpondér 11876/H, kde televize vysílají, totiž obhospodařuje společnost Bohemia Connect. V tuto chvíli se hledá způsob, jak EPG na tuto frekvenci zařadit.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.