Hlavní navigace

Zpravodajská Z1 v DVB-T bez elektronického průvodce

2. 1. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 1. 2009

AKTUALIZOVÁNO Jak upozornil server DigiZone.cz v diskusi pan Leoš, zpravodajská televize Z1 nevysílá v současné době v terestrické digitální síti elektronického programového průvodce (EPG). Problém je aktuální nejen v Praze na 46. i 59. kanálu, ale podle čtenářů i na dalších vysílačích v ostatních městech. Elektronický průvodce se v tuto chvíli nedodává např. ani na Bukovou horu u Ústí nad Labem nebo vysílač Krašov, který je situován do ucelené oblasti Plzeň.

Problém EPG se týká pouze DVB-T, do satelitní platformy Skylink jsou data dodávána v pořádku. Ostatní programy v multiplexu 3 společnosti Czech Digital Group (CDG) elektronického programového průvodce obsahují. Server DigiZone.cz se kvůli tomuto problému obrátil na vedení kanálu ve středu a čeká na jeho vyjádření.

AKTUALIZOVÁNO – Dnes před desátou hodinou dopolední byl elektronický průvodce opět zprovozněn. Na vině byla technická chyba na straně společnosti CDG.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.