Hlavní navigace

Zpravodajský kanál CNN se zbaví své největší hvězdy, Larryho Kinga

14. 6. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
14. 6. 2010

Moderátorská hvězda a žijící legenda amerického zpravodajského kanálu CNN, šestasedmdesátiletý Larry King, končí se svou show. Nahradí ho Piers Morgan, který může být českým divákům známý jako jedna z tváří britské talentové show Got Talent. Jak informoval ve svém víkendovém vydání tamní deník Telegraph, Morgan se stane první Ostrovní hvězdou, která bude hostovat v americké CNN.

KL23 hlasovani

Podle informací, které má list k dispozici, by hvězda Britain’s Got Talent měla dostat 5,5 milionu liber, tedy v přepočtu asi 170 milionů korun, za to, že se CNN upsala na čtyři roky. Důvod k tomu, proč King odchází z televize po neuvěřitelných pětadvaceti letech, je skutečnost, že během posledního roku mu sledovanost show klesla téměř o polovinu. Morgan již v americké televizi vystupoval, a to jako jeden z porotců soutěže Got Talent například po boku Sharon Osbourne, manželky populárního rockera Ozzyho Osbourna.

Piers je podle nejmenovaného zdroje nabídkou doslova nadšený a velmi se na moderování show po Larry Kingovi těší. Ten byl, a stále ještě je, skutečnou legendou americké žurnalistiky. Podle internetové encyklopedie Wikipedia má za sebou přibližně čtyřicet tisíc interview se všemi možnými tvářemi společenského života, ať už šlo o politiky, sportovce, baviče nebo další umělce. Je mimo jiné držitelem ceny Emmy, televizní obdoba filmových Oscarů. Narodil se 19. listopadu 1933 jako syn majitele restaurace a pracovnice v oděvním průmyslu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).