Hlavní navigace

Zpravodajský kanál TA3 přejde do června na obrazový formát 16:9

9. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
9. 2. 2011

Slovenský zpravodajský kanál TA3 vstoupí do jedenáctého roku života přechodem na širokoúhlý formát 16:9. Informaci webu Satnewsczsk potvrdila serveru DigiZone.cz marketingová manažerka stanice Barbara Písecká. Podle jejích slov by se tak mělo stát nejpozději do konce června, tedy na závěr druhého kvartálu letošního roku. Přesný termín není možné v tuto chvíli určit kvůli některým technickým překážkám.

BRAND23 Workshop

ČTĚTE TAKÉ: Šéf zpravodajské TA3 odchází do Markízy, má ho nahradit Michal Gučík

TA3 vysílá na Slovensku od 21. září 2001. Svou distribuci zahájila mimořádně dříve před deseti lety kvůli teroristickým útokům na dvojici mrakodrapů v New Yorku a akci stejného ražení ve Washingtonu. U jejího zrodu stál tehdy také Zdeněk Šámal, pozdější šéf zpravodajství České televize a následně mimo jiné také ředitel nedávno uzavřené komerční stanice Z1. TA3 vysílá prozatím v zastaralém formátu 4:3, ovšem kroky některých evropských zpravodajských stanic naznačují, že na 16:9 přišel už ten správný čas. V nedávné době ho začaly používat například Euronews a France 24, v pondělí se k nim přidá i polská veřejnoprávní televize TVP Info.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).