Hlavní navigace

Zpravodajský kanál Z1 zakódoval satelitní vysílání. Kvůli olympiádě

8. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
8. 8. 2008

Pokud budete chtít během Letních olympijských her v Pekingu sledovat satelitní vysílání nové české zpravodajské televize Z1, budete k tomu potřebovat dekódovací kartu. Z1 dnes po poledni svůj satelitní signál zakódovala a odkóduje ho zase až po olympiádě, tedy o půlnoci 25. srpna. Sdělila to mluvčí stanice Ivana Dubášová.

Kódování signálu Z1 souvisí právě s olympiádou a vysílacími právy ke zpravodajským příspěvkům z této akce, která televize nakoupila pouze pro území České republiky. Novinka se dotkne pouze těch diváků, kteří sledují Z1 volně, bez přístupové karty k satelitní platformě CS Link.

MM socky3

Pečlivě jsme zvažovali, zda nabídnout našim divákům záběry z olympiády nebo je o ně ochudit. V zájmu většiny diváků jsme se rozhodli této události věnovat a informace jim přinášet. Práva na záběry z olympiády máme zakoupena jako sublicenci od ČT a jsou určena výhradně pro území naší republiky. Jinak než blokováním vysílání to nelze technicky zajistit. Uživatelům satelitu, kteří nemají dekódovací karty Cryptoworks na CS link tak bude naše vysílání, v době konání LOH v Pekingu zašifrováno, vysvětlil ředitel techniky a výroby Z1 Vít Novotný.

Z1 rovněž omezila přístup ke stremovanému vysílání na své internetové stránce www.z1tv.cz. Během olympiády bude přístupné pouze z českých IP adres, dodala Ivana Dubášová.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.