Hlavní navigace

Zvon odstartuje 22. února burzovní zpravodajství ČT

20. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
20. 2. 2008

Úderem na zvon zahájí generální ředitel České televize Jiří Janeček v pátek 22. února o půl desáté dopoledne obchodování pražské Burzy cenných papírů. Ve stejnou chvíli ČT začne vysílat pravidelné burzovní zpravodajství z nového studia umístěného přímo v sídle pražské burzy.

Česká televize vysílá nejobšírnější televizní ekonomické zpravodajství v České republice a ekonomika bez burzy by byla jako dům bez střechy. Jsem velmi rád, že tento významný prvek obohatí zpravodajství televize veřejné služby, prohlásil Janeček. Studio burza se bude do vysílání ČT přihlašovat několikrát denně, poprvé těsně před začátkem obchodování a naposledy po jeho uzavření.

KL24

Přímo na burze bude mít televize tři stálé redaktory: Petra Novotného, Lenku Dolanskou a Ivanu Šalamounovou. Vedoucími vydání Studia burza budou Jaroslav Matyáš a Andrej Rády, redaktorkou na Kavčích horách Zuzana Horáková. Studio burza bude na ČT 24 vysílat: v pátek 22. února v cca 09.25 hodin a pak v 16.45 hodin. Od pondělí 25. února v rámci Dobrého rána na ČT 24 a ČT 1 v 08.45 hodin (shrnutí pohybů akcií na americkém trhu a asijských trzích, výhled obchodování na BCPP), v rámci Zpráv na ČT 24: 09.35 hodin (BCPP po otevření obchodů), v rámci Studia ČT 24 v 16.45 hodin (domácí akcie po skončení denního obchodování na BCPP). V uvedených časech budou ceny akcií uváděny on¬screen prakticky v reálném čase, přiblížil mluvčí ČT Ladislav Šticha.

Na projektu burzovního zpravodajství pracovala ČT od loňského léta. Studio burza je jednou z hlavních priorit redakce zpravodajství pro rok 2008. Je to vlastně poslední kamínek do zpravodajské mozaiky programu ČT 24, říká vedoucí projektu a zároveň šéfredaktor zpravodajství ČT Michal Petrov. Doufáme, že servis ocení nejen finanční odborníci, ale i drobní investoři. Jejich zájem bude pravděpodobně růst s tím, jak bude stoupat důležitost takových investic v souvislosti s důchodovým zabezpečením, do­dal.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).