Hlavní navigace

DigiRoom

LED diody jako náhrada žárovky, aneb Jak ušetřit na osvětlení

Momentálně se stále více prosazuje osvětlení s pomocí LED diod. Podívejme se na něj proto zevrubněji. Navíc už začíná být ke koupi v rozumné podobě.

Doba čtení: 13 minut

Přijímače ISIO od TechniSatu už můžete programovat i přes mobily s Androidem

Doposud bylo možné ISIO přijímače ovládat pouze prostřednictvím mobilních telefonů s operačním systém iOS, tedy iPhonů. Časem se má tato funkce rozšířit i na další produkty.

5. 2. 2013 6:30
Doba čtení: 1 minuta

Průvodce světem Smart TV: Co to je „chytrá“ televize a jak se liší od „hloupé“?

Nový seriál DigiZone.cz a společnosti Samsung, v němž se dočtete vše, co jste kdy chtěli a potřebovali vědět o chytrých televizorech

Doba čtení: 4 minuty

České televize v mobilu: od DVB-H až po Internet

Pokusy o spuštění digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-H v České republice ztroskotaly. Televize se ale do mobilů dostaly díky 3G sítím.

Doba čtení: 13 minut

Pavel Krbec: Kdyby všichni sledovali Televizní noviny online, shodíme internet

Televize Nova se nevzdává myšlenky získat do konce letošního roku 100 tisíc předplatitelů svojí videoslužby Voyo. Kolik jich má nyní, ale prozradit nechce.

Doba čtení: 1 minuta

4G sítě mohou ohrozit nástup digitálního rozhlasu i klasickou televizi

Zní to jako pohádka – video ve vysokém rozlišení kdekoliv po celé republice, služby na vyžádání a atraktivní obsah, kdykoliv ho bude chtít. To vše (a nejen to) mohou teoreticky nabídnout 4G sítě díky vysokým přenosovým rychlostem. Sítě, které budou v budoucnu fungovat i u nás. Zatímco doposud jsme byli zvyklí v rámci 3G na jednotky megabitů, do budoucna to mohou být i řády desítek. Pokud chytí mobilní operátoři „za pačesy“ šanci, která před nimi leží, mohou pěkně zkomplikovat budoucnost klasickému televiznímu vysílání, ale především digitálnímu rozhlasu, jehož budoucnost je v Česku prozatím stále ještě ve hvězdách.

Doba čtení: 5 minut

Apple inovoval box Apple TV, multimediální centrum k televizoru

Jednodušší uživatelské rozhraní a obsah ve Full HD rozlišení nabízí nová verze boxu Apple TV, multimediálního centra od společnosti Apple. Malá krabička připomínající set-top-box umožňuje po napojení na televizor využívat službu iCloud.

Doba čtení: 1 minuta

Antenna Aligner: Šikovný mobilní software pro vyhledání vysílače

Na počátku února se v Android Marketu, který slouží jako obchod s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, objevila nová aplikace Antenna Aligner. Ta může posloužit všem montážníkům, kteří potřebují vědět, kterým směrem mají natočit anténu na konkrétní vysílač.

Doba čtení: 1 minuta

Eaget M9: multimediální přehrávač s řadou doplňkových funkcí

Multimediálních přehrávačů se dvěma DVB-T tunery není na domácím trhu právě mnoho. Nevelké řady nedávno rozšířil zajímavý a cenově dostupný model (3469 Kč) s možností zabudování dvou disků přes konektor SATA, jednoho externího, druhého interního, přičemž kapacitu může ještě rozšířit dvojice médií připojitelných přes USB. M9 navíc nabízí přístup na internet, spolupráci s domácí sítí, několik možností jak nahrávat, TimeShift a vytvořit můžete i NAS server a také například stahovat nejrůznější soubory přes torrenty.

Doba čtení: 11 minut

Digitální rozhraní používaná v televizní a multimediální technice

Tento článek není určen profesionálům, a proto text nezachází do technických detailů. To může zapříčinit i některé drobné nepřesnosti, za které se omlouváme. Termín rozhraní – z angličtiny zdomácněl v naší (nejen) odborné literatuře název interface – byl převzat především z výpočetní techniky. Má více významů. Obecně představuje systém signálové propojení dvou, případně více, zařízení. Jak název článku napovídá, nebudeme se zabývat rozhraními pro analogové kompositní (BOZS), složkové (R, G, B), komponentní (Y, PR, PB), případně (S-video) signály.

Televizory a přístup k internetu: který výrobce je nejlepší?

Někdo ho mocí mermo chce, jinému na něm nezáleží. Jak velká je první a jak velká je druhá skupina, o tom se diskutuje už nějaký čas. V každém případě internet v televizoru je tu a pokud ho chcete, nic vám nebrání ho používat. V tomto přehledu byste si měli na jednom místě udělat celkový obrázek o tom, co kdo nabízí a jaké má to které řešení možnosti. Probereme si všechny hlavní výrobce a nezapomeneme ani ty menší.

Doba čtení: 12 minut

Satelit nemusí být jenom televize, ale taky internet. Jak na něj?

Nedávno jsme řešili zapeklitý problém. Kolegyně ze sesterského webu Vitalia.cz se stěhovala na léto na vesnici u Benešova, a jako editorka potřebovala stálé připojení k internetu. Jenže ve vesnici není ani dobrý signál mobilního telefonu, v domě není zavedená pevná telefonní linka a o WiFi byste si tam mohli nechat jenom zdát. Jediným řešením byl satelit. Jak takové satelitní připojení k internetu funguje v praxi, se můžete podívat v následující fotoreportáži.

Doba čtení: 6 minut

Bouřky jako letní nebezpečí nejen pro digitální televizi

Letošní léto se nese v duchu prudkých změn počasí, doprovázených silnými dešti a bouřkami. Právě blesky mohou kromě požáru způsobit i nemalé škody na různých elektrozařízeních, včetně televizních přijímačů, set-top-boxů a antén. Letní bouřka přijde většinou rychle a stejně tak rychle odejde. Ale jsme na ni připraveni? Máme dostatečně ochráněna naše obydlí a přístroje? A co dělají bouřkové výboje s digitálním televizním signálem?

Doba čtení: 5 minut