Hlavní navigace

Antenna Aligner: Šikovný mobilní software pro vyhledání vysílače

14. 2. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Na počátku února se v Android Marketu, který slouží jako obchod s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, objevila nová aplikace Antenna Aligner. Ta může posloužit všem montážníkům, kteří potřebují vědět, kterým směrem mají natočit anténu na konkrétní vysílač.

UVNITŘ ODKAZ PRO STAŽENÍ Na počátku února se v Android Marketu, který slouží jako obchod s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, objevila nová aplikace Antenna Aligner. Ta může posloužit všem montážníkům, kteří potřebují vědět, kterým směrem mají natočit anténu na konkrétní vysílač. Aplikace poslouží dobře i těm, kteří mají zájem o dálkový příjem TV nebo rozhlasu.

BRAND23 Workshop

STÁHNĚTE SI APLIKACI: Antenna Aligner na Android Marketu (356 kB)

Antenna Aligner funguje na velice jednoduchém principu. Využívá dat GPS k určení vaší polohy a následně vám ukáže seznam vybraných vysílačů, které má v databázi. Jde nejen o české nebo rakouské vysílače, ale některé další vybrané země, mimo jiné Polsko nebo Maďarsko. Jakmile si zvolíte vámi požadovanou lokalitu, objeví se vám virtuální kompas, který začne okamžitě po správném nasměrování na vysílač vydávat zvuk a barevně blikat (tyto funkce lze vypnout). Co se týká nároků na software, je vyžadován Android verze 2.1 a vyšší.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).