Hlavní navigace

Antenna Aligner: Šikovný mobilní software pro vyhledání vysílače

Lukáš Polák

Na počátku února se v Android Marketu, který slouží jako obchod s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, objevila nová aplikace Antenna Aligner. Ta může posloužit všem montážníkům, kteří potřebují vědět, kterým směrem mají natočit anténu na konkrétní vysílač.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ ODKAZ PRO STAŽENÍ Na počátku února se v Android Marketu, který slouží jako obchod s aplikacemi pro mobilní zařízení s operačním systémem Android, objevila nová aplikace Antenna Aligner. Ta může posloužit všem montážníkům, kteří potřebují vědět, kterým směrem mají natočit anténu na konkrétní vysílač. Aplikace poslouží dobře i těm, kteří mají zájem o dálkový příjem TV nebo rozhlasu.

STÁHNĚTE SI APLIKACI: Antenna Aligner na Android Marketu (356 kB)

Antenna Aligner funguje na velice jednoduchém principu. Využívá dat GPS k určení vaší polohy a následně vám ukáže seznam vybraných vysílačů, které má v databázi. Jde nejen o české nebo rakouské vysílače, ale některé další vybrané země, mimo jiné Polsko nebo Maďarsko. Jakmile si zvolíte vámi požadovanou lokalitu, objeví se vám virtuální kompas, který začne okamžitě po správném nasměrování na vysílač vydávat zvuk a barevně blikat (tyto funkce lze vypnout). Co se týká nároků na software, je vyžadován Android verze 2.1 a vyšší.