Hlavní navigace

M.dot

České startupy v roce 2013: Prodeje za desítky milionů USD i krach státního fondu

Za největší „řachu“ roku — na domácí události jinak spíše chudého — můžeme prohlásit prodej Cognitive Security firmě Cisco. Kterých deset startupových událostí stojí za připomenutí?

Marek Janouš

27. 12. 2013 9:00
Doba čtení: 5 minut

Nikola Rafaj: Může se StartupYard uživit? To stále nevíme

Že má smysl provozovat v Česku akcelerátor, o tom Nikola Rafaj nepochybuje, ale může se tu akcelerátor uživit z výnosu z firem, které jím projdou? V tom jasno dosud není.

Marek Janouš

29. 3. 2013 6:30
Doba čtení: 12 minut

Dominik Balogh (M.dot): V USA je lehčí dostat se k manažerům velkých firem

Vše šlo tak rychle, že tvůrci M.dot ani neměli čas na marketing. Sotva stihli uvést aplikaci na tvorbu mobilních webů přímo z mobilu, a už dostávali nabídky na odkup firmy.

Marek Janouš

19. 2. 2013 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Americký gigant Go Daddy koupil česko-slovenský startup M.dot

Dalšímu tuzemskému startupu se podařil obchod snů. Americká firma Go Daddy za aplikaci na tvorbu mobilních webů zaplatila podle odhadů asi 15 milionů dolarů.

David Slížek

11. 2. 2013 23:27
Doba čtení: 1 minuta

Fadi Bishara: Vyřešte něco velkého, a obchodní model se najde sám

Zakladatel akcelerátoru BlackBox soudí, že pro Evropany je největší brzdou strach ze selhání — místní startupy se drží příliš při zemi. Vinu za to klade i evropským investorům, kteří prý uvažují jen krátkodobě a doufají v zisk pouhého několikanásobku svého vkladu.

Marek Janouš

19. 10. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

M.dot vytvoří mobilní web přímo v mobilu, v USA získal investici 700 000 dolarů

V Česku a na Slovensku chyběl tvůrcům M.dot správný mentoring. Přihlásili se tedy do Y Combinatoru, ale ten se nakonec rozhodl do nich neinvestovat. Přesto zůstali v Americe, kde se jich ujal Keith Teare z Archimedes Labs. Vložil do nich prvních sto tisíc dolarů, ale hlavně jim pomohl vyjasnit, co vlastně vytvářejí.

Marek Janouš

27. 9. 2012 6:30
Doba čtení: 6 minut

Česko-slovenský M.dot získal minulý týden již sedm set tisíc dolarů investic

Projekt M.dot tvůrců Dominika Balogha a Pavla Serbajla, kteří na něm pracují v Kalifornii, uzavřel v pátek rané kolo financování ziskem celkového vkladu ve výši sedm set tisíc dolarů (včetně dosavadního vkladu od Archimedes Labs). Kolo vedl fond Floodgate, účastnila se dále společnost SV Angel a investoři Sean Jacobsohn (partner v Emergence Capital) a Harris Barton (bývalá fotbalová hvězda SF 49ers).

Marek Janouš

26. 9. 2012 13:12
Doba čtení: do minuty