Hlavní navigace

M.dot

České startupy v roce 2013: Prodeje za desítky milionů USD i krach státního fondu

Za největší „řachu“ roku — na domácí události jinak spíše chudého — můžeme prohlásit prodej Cognitive Security firmě Cisco. Kterých deset startupových událostí stojí za připomenutí?

Doba čtení: 5 minut

Nikola Rafaj: Může se StartupYard uživit? To stále nevíme

Že má smysl provozovat v Česku akcelerátor, o tom Nikola Rafaj nepochybuje, ale může se tu akcelerátor uživit z výnosu z firem, které jím projdou? V tom jasno dosud není.

29. 3. 2013 6:30
Doba čtení: 12 minut

Dominik Balogh (M.dot): V USA je lehčí dostat se k manažerům velkých firem

Vše šlo tak rychle, že tvůrci M.dot ani neměli čas na marketing. Sotva stihli uvést aplikaci na tvorbu mobilních webů přímo z mobilu, a už dostávali nabídky na odkup firmy.

Doba čtení: 4 minuty

Americký gigant Go Daddy koupil česko-slovenský startup M.dot

Dalšímu tuzemskému startupu se podařil obchod snů. Americká firma Go Daddy za aplikaci na tvorbu mobilních webů zaplatila podle odhadů asi 15 milionů dolarů.

Doba čtení: 1 minuta

Fadi Bishara: Vyřešte něco velkého, a obchodní model se najde sám

Zakladatel akcelerátoru BlackBox soudí, že pro Evropany je největší brzdou strach ze selhání — místní startupy se drží příliš při zemi. Vinu za to klade i evropským investorům, kteří prý uvažují jen krátkodobě a doufají v zisk pouhého několikanásobku svého vkladu.

19. 10. 2012 6:30
Doba čtení: 9 minut

M.dot vytvoří mobilní web přímo v mobilu, v USA získal investici 700 000 dolarů

V Česku a na Slovensku chyběl tvůrcům M.dot správný mentoring. Přihlásili se tedy do Y Combinatoru, ale ten se nakonec rozhodl do nich neinvestovat. Přesto zůstali v Americe, kde se jich ujal Keith Teare z Archimedes Labs. Vložil do nich prvních sto tisíc dolarů, ale hlavně jim pomohl vyjasnit, co vlastně vytvářejí.

Doba čtení: 6 minut

Česko-slovenský M.dot získal minulý týden již sedm set tisíc dolarů investic

Projekt M.dot tvůrců Dominika Balogha a Pavla Serbajla, kteří na něm pracují v Kalifornii, uzavřel v pátek rané kolo financování ziskem celkového vkladu ve výši sedm set tisíc dolarů (včetně dosavadního vkladu od Archimedes Labs). Kolo vedl fond Floodgate, účastnila se dále společnost SV Angel a investoři Sean Jacobsohn (partner v Emergence Capital) a Harris Barton (bývalá fotbalová hvězda SF 49ers).

26. 9. 2012 13:12
Doba čtení: do minuty