Hlavní navigace

Office Web Apps

Microsoft spustil Office Online, mírně vylepšené Office Web Apps

Bezplatný balíček obsahující webovou verzi aplikací Word, Excel, PowerPoint a OneNote byl přejmenován na Office Online. Nová značka má přispět k většímu všeobecnému povědomí o službě.

Jiří Macich ml.

21. 2. 2014 18:12

Office 365 míří do domácností, Microsoft útočí na bezplatné kancelářské balíky

Balíček služeb Office 365 se s příchodem Office 2013 zaměří nově i na domácnosti. Co jim kromě pěti licencí Office 2013 pro profesionály za necelé dva tisíce korun ročně nabídne? Bude nabídka Office 365 lákavější než OpenOffice či Google Apps?

Jiří Macich ml.

10. 12. 2012 6:30

Microsoft Office 365 a Google Apps: Co cloudové služby nabízejí malým firmám

Malé firmy si díky Office 365 nebo Google Apps mohou dovolit kancelářský komfort, aniž by si musely pořizovat server a jeho softwarovou výbavu a nést náklady na jeho provoz a nevyhnutelnou modernizaci. Co konkrétně malým firmám Microsoft a Google nabízejí a za kolik?

Jiří Macich ml.

15. 8. 2012 6:30

Soubory v cloudu: kdo a s čím vyzývá Microsoft a Google na souboj?

Starší služby pro synchronizaci souborů se chtě nechtě musí o uživatele poprat s novými hráči na scéně: Google Drive a Microsoft SkyDrive. Jak zareagoval Dropbox na novou konkurenci? A od koho se mají Google i Microsoft učit, jak má vypadat kvalitní synchronizační aplikace?

Jiří Macich ml.

1. 8. 2012 6:30

Microsoft SkyDrive nebo Google Drive: Kam je lepší ukládat data?

Na pole služeb pro online synchronizaci souborů za použití cloudového úložiště nedávno vstoupily dvě těžké váhy: Microsoft a Google. Který z věčných rivalů má lepší službu? Je jí Microsoft SkyDrive nebo Google Drive?

Jiří Macich ml.

26. 7. 2012 6:30

Kancelářské aplikace v cloudu: Microsoft zaspal, ale dohání ztrátu

Nástup Google Docs a jeho souputníků ukázal nový způsob, jakým uživatelé mohou pracovat s dokumenty. Začala „doba cloudová“. Softwarový gigant Microsoft si rozjetý vlak nejprve nechal ujet, brzy ale pochopil, že do něj musí naskočit. Vítejte u druhého dílu výpravy do historie webových kancelářských aplikací.

Jiří Macich ml.

11. 7. 2012 6:30
| 1

Webové kancelářské aplikace: od experimentů ke klíčovým službám

Když se dnes řekne webový kancelářský balík, vybaví se Google Docs, možná ještě Office Web Apps. Co ovšem bylo před nimi? Jak obě služby dospěly do své nynější podoby a kam je Google a Microsoft dál směrují?

Jiří Macich ml.

4. 7. 2012 6:25
| 2

Microsoft Office: od roku 1989 do éry smartphonů, tabletů a cloudu

Microsoft Office je nejpoužívanější kancelářskou softwarovou sadou pro PC. Po mnoha letech vývoje nyní reflektuje moderní trendy: zapojuje cloud a míří na mobilní zařízení. Jak ale do této fáze dospěl? Ponořme se do historie kancelářského balíku…

Jiří Macich ml.

28. 6. 2012 6:25