Hlavní navigace

Opera Mobile

Opera prochází znovuzrozením, sází na open source základy a úspornější provoz

Nové verze prohlížeče Opera pro počítače, tablety i mobily mají stejný základ jako Google Chrome. Proč dochází k faktickému restartu vývoje? A co od něj mohou uživatelé očekávat?

Doba čtení: 17 minut

Opera jde do Webkitu, nový prohlížeč pro iOS a Android se jmenuje "Ice"

Je s touto změnou přehnané začít uvažovat o konci vlastního jádra i pro klasickou Operu?

Doba čtení: do minuty

Prohlížeče v roce 2012: Chrome i Internet Explorer kralují trhu a Safari vzdává MS Windows

V roce 2012 se Google Chrome stal tržní jedničkou na osobních počítačích a zahájil útok na mobilní zařízení. Google a Mozilla si stěžovaly na Microsoft, který se znovu dostal do křížku s Evropskou komisí. Apple stáhl Safari z MS Windows, Maxthon naopak expandoval.

Doba čtení: 12 minut

Podle Opery používá v Česku Twitter pouze 2,34 % uživatelů Opera Mini, Facebook 43,65 %

V čerstvém State of the Mobile Web od Opery je pozornost věnována rozšíření sociálních sítí. Neobjevilo se nic revolučně nového – to, že Facebook ve většině zemí vládne, je fakt už několik let. Zajímavé je ale to, které části světa nejsou pod nadvládou Facebooku. Byť i zde platí, že to je hlavně Čína (kde je Facebook zakázaný) a samozřejmě Rusko (a sousední země), kde má tradičně velmi silnou pozici tamní Vkontakte.

Doba čtení: 1 minuta

Alternativní prohlížeče pro mobil a tablet: Šetřete datový tarif a surfujte gesty či hlasem

Pokračujeme v představování alternativních prohlížečů pro Android a iOS. Jak si vedou Opera Mini a Opera Mobile v nové éře? A dostojí Dolphin Browser pověsti nejlepšího mobilního prohlížeče?

Doba čtení: 13 minut

Safari 6 dohání konkurenci, Firefox nabídne instant-messaging

Co nového mezi prohlížeči? Safari 6 nabídne přenos otevřených webů mezi zařízeními, Firefox dostane funkce IM klienta či podporu pro Flash na bázi HTML 5 a Opera Software je zřejmě vážně na prodej.

26. 6. 2012 6:25
Doba čtení: 15 minut

Facebook se prý zajímá o Operu a Mozilla opět ukázala další novinky

Že Facebook má prý zájem o Operu je teď určitě zpráva číslo jedna týkající se prohlížečů. Nicméně ne jediná. Mozilla poodhaluje Firefox 15, Internet Explorer 10 pro Metro nakonec bude podporovat Flash a najdou se i další novinky.

Doba čtení: 13 minut

Firefox pro Metro se rýsuje, Opera Mobile chystá rozšíření a nejen to

Co nového mezi prohlížeči? Firefox pro Metro dostává konkrétnější obrysy, mobilní Firefox odkládá přechod na nativní UI, Opera Mobile nabídne rozšíření a Opera 12 se chystá na hardwarovou akceleraci.

10. 4. 2012 6:25
Doba čtení: 4 minuty

Firefox 11, prohlížeče pro Metro a další novinky

Vyšel Firefox 11, tvůrci prohlížečů se chystají na Windows 8, Mozilla a Telefónica mají webově orientovanou platformu pro mobily, končí Flash Player pro Linux, vyšla Opera Mobile 12. Pojďme si dění posledních dnů shrnout.

Doba čtení: 6 minut

Mobilní prohlížeče: novým systémům vládnou ty nativní

Léta mobilním prohlížečům kraloval tandem Opera Mini a Opera Mobile. Na trhu však jsou nové systémy a jejich uživatelům stačí nativní prohlížeč. Kdo tahá za kratší konec a koho čeká nouze o uživatele?

Doba čtení: 5 minut

Vyšel ostrý Firefox 8 a chystá se Google Chrome 16

Poslední dny přinesly hned několik nových prohlížečů. Vyšel Mozilla Firefox 8 a Google Chrome 15, testuje se Google Chrome 16 a k dispozici jsou i aktualizované mobilní browsery Opera Mini a Opera Mobile. Pojďme se společně podívat na novinky.

Doba čtení: 4 minuty