Hlavní navigace

Petr Koubský

Novinář, publicista, pedagog a technologický analytik. V letech 2013 až 2018 vydával placený online magazín 067.cz. Od září 2018 začal pracovat v Deníku N, pod který přešel i Koubského magazín.

V minulosti publikoval své texty i na serveru Lupa.cz. Články najdete v rubrice Medián Petra Koubského.

Související témata: 067.cz, Deník N

Petr Koubský (Deník N): Obchodní modely se mění, velké weby musí přejít na placený obsah

Velké zpravodajské weby musí přejít na placený obsah, jinak čím dál víc budou klouzat po povrchu, soudí publicista Petr Koubský.

Doba čtení: 1 minuta

Placený magazín 067 mění majitele, Petr Koubský přechází do Nového deníku

Placený online magazín 067, který v roce 2013 začal vydávat publicista a pedagog Petr Koubský, jako samostatné médium končí. Od současných majitelů titul kupuje vydavatelství N Media, které na podzim chystá spuštění nového online zpravodajského…

3. 9. 2018 8:17

Novým ředitelem iCollege je Petr Koubský, vzdělávací instituce chystá změny

„Internetová podnikatelská univerzita“ iCollege vstupuje do pátého roku své existence s novým vedením. Řízení vzdělávací instituce, kterou provozuje Internetová vzdělávací o.p.s., se v únoru ujal publicista a pedagog Petr Koubský. Nový ředitel…

13. 2. 2017 12:25

New Media Inspiration 2015: technobajky, signál v šumu i mluvící stroje

Prudce roste a nadále bude růst množství vytvářených a sbíraných dat i kapacita k jejich zpracovávání. Dokážeme domyslet důsledky? Spějeme k vědomému internetu?

23. 2. 2015 6:30
Doba čtení: 4 minuty

Petr Koubský (067.cz): Vyděláme si na provoz a chystáme anglickou verzi

Placený čtrnáctideník 067.cz za sebou má první rok provozu a chystá první větší rozšíření. Jak se magazínu daří a jakou budoucnost má placený obsah?

Doba čtení: 9 minut

Petr Koubský: Poptávka po dlouhém chytrém čtení nikdy nebude většinová

V médiích upadá umění pečlivého editování textů a na internetu na to vůbec není čas. Rád bych to obnovil, říká moderátor, publicista a teď i vydavatel placeného čtrnáctideníku 067.cz.

Doba čtení: 12 minut

David Špinar (H1.cz): Staré SEO je mrtvé, naši klienti musí zpátky do trenek

Co zabírá dnes, nebude zabírat za půl roku, jelikož už víme, že co zabíralo před půlrokem, nezabírá dnes, řekl v listopadovém NetClubu spoluzakladatel a ředitel agentury H1.cz.

Doba čtení: 14 minut

Petr Koubský spouští placený magazín 067 pro elitní čtenáře

První číslo online časopisu 067, za kterým stojí publicista a pedagog Petr Koubský, vyjde tento pátek. Půjde o čtrnáctideník pro náročného čtenáře.

Doba čtení: 2 minuty

Ohlédnutí za vyhlášením Křišťálové Lupy 2013: Na koho se letos nedostalo?

Kdo chtěl za „osobnost roku“ Josefa Šlerku a proč? Čím je výjimečný Petr Koubský, jenž ocenění získal? I na to odpovídají oslovení účastníci vyhlášení Křišťálové Lupy 2013.

Doba čtení: 5 minut

Jan Barta: boj proti korupci má nejvyšší ROI

Jan Barta stíhá tolik, protože deleguje. Je otevřený a mimo jiné tím vrací komunitě. Vyšlo mu, že z aktivit neziskových má nejvyšší „ROI“ boj proti korupci. Chce udělat automatické investování podle „sentimentu“. Domény stagnují a Elephant Orchestra je pro něj trochu zklamáním.

Doba čtení: 10 minut

Petr Koubský: Profil na Facebooku asi brzy zruším, Twitter mě naopak baví

Na červnovém setkání NetClubu usedl do červené pohovky Petr Koubský, zakladatel Softwarových novin, časopisu, který v 90. letech hrál důležitou roli v oblasti IT periodik. V současné době působí jako konzultant a analytik na volné noze. Tištěná média podle něj v nejbližší době nezaniknou. „Na zpoplatnění internetových mutací tištěných médií je příliš pozdě. Uživatelé si zvykli na obsah zdarma a placené zdroje budou ignorovat,“ tvrdí Petr Koubský.

Doba čtení: 8 minut

Petr Koubský: Internet vede k devalvaci psaného slova

Petr Koubský je zakladatelem a bývalým šéfredaktorem magazínu Softwarové noviny, šéfredaktorem časopisu Inside a jedním z předních českých novinářů věnujících se informačním technologiím. Ačkoli má k Internetu konzervativní přístup, pro jeho popularizaci udělal v uplynulých letech mnohé.

Doba čtení: 9 minut