Hlavní navigace

Počítačové viry

Reklamní emaily mohou špehovat váš počítač

Antarcti.ca přišla s trojrozměrnou mapou Internetu ˙ BSA pokračuje v kampani proti softwarové kriminalitě ˙ EMusic je další firmou, jež podala žalobu proti Napsteru ˙ Čína se připravuje na informační válku ˙ MSN.Atlas kapitálově vstoupil do ecommerce.cz ˙ pracovníci IT firem mají své odbory ˙ český trh začíná být pro zdejší firmy malý

12. 3. 2001 5:55
Doba čtení: 4 minuty

Nový virus se šíří jako mor

Už jste jej také dostali? Mám na mysli nový "love letter" s přílohou AnnaKournikovova.jpg.vbs. Vypadá jako I LOVE YOU, chová se jako I LOVE YOU a údajně se šíří dokonce dvojnásobnou rychlostí. Jak je to možné? Nikdo neví - média pouze opakovaně nabádají k nákupům antivirových programů. Že ale byly minule co platné.

Doba čtení: 3 minuty

Ochrana osobních údajů a la James Bond

Pro řadu firem a organizací začíná pomalu být aktuální otázka, jak realizovat požadavky zákona o ochraně osobních údajů. Jedním z problémů, které realizaci ztěžují, je neexistence prováděcích vyhlášek, které by upravovaly způsoby zabezpečení těchto dat. Jak jej vyřešit? Je možné se řídit podle normy upravující bezpečnost v systémech pracujících s utajovanými informacemi.

Doba čtení: 4 minuty

Ovládnou viry Internet?

Poprask, který před nedávnem vyvolal virus I LOVE YOU, pomalu opadává, po několika překotných zatčeních zatím mizí do ztracena i snaha vypátrat jeho původce. Řada otázek však stále visí ve vzduchu: jak se bude Internet bránit podobným útokům v budoucnu? Budou se viry šířit zcela nekontrolovaně?

Doba čtení: 3 minuty

Nevěřte každému, kdo říká, že vás miluje!

Podle titulku tohoto článku by se sice na první pohled mohlo zdát, že našim čtenářům začíná radit Sally, ale nemusíte se obávat: řeč je o viru I LOVE YOU, který včera zaplavil celý Internet. Jde zřejmě o nejagresivnější virus, jaký se doposud objevil: a to je teprve začátek, který ukazuje, čeho se můžeme v budoucnu dočkat.

Doba čtení: 3 minuty

Organizuje Microsoft s AOL "letadlo"?

Velmi zajímavý mail, jak jinak než hromadně rozesílaný a mocně forwardovaný, se objevil minulý týden v mém mailboxu. Microsoft s AOL podle něj pořádají zvláštní akci, kterou si chtějí udržet podíl na trhu, a díky tomu může každý získat desítky tisíc dolarů! No nekupte to, když je to tak levný.

Doba čtení: 2 minuty

Přelom věků bude živnou půdou pro viry

Rok 2000 se blíží mílovými kroky a s ním se stále naléhavěji hlásí o slovo problém Y2K: už je pomalu čas nakupovat "válečné" zásoby potravin, benzín a rezervní houně, až vypukne panika, budou se hodit. Podle Michala Zálešáka vedle klasického Y2K problému hrozí i rozmach virů, které této situace využijí.

Doba čtení: 3 minuty

Trestný čin spáchaný z hlouposti?

Nesmyslné poplašné zprávy jsou zřejmě přirozenou součástí Internetu. Počet jeho uživatelů stoupá, přitom klesá podíl lidí, kteří počítačům a sítím rozumějí. Takové prostředí je dobrou půdou pro šíření nejrůznějších bludů.

Doba čtení: 2 minuty

Viry už zachvátily i ICQ!!!

Každý, kdo je k Internetu připojený déle, než od předminulého pondělka, už určitě někdy dostal mail, obsahující dramatické varování před nějakým zákeřným virem, který se šíří elektronickou poštou. Uff, oddychl si určitě, ještě že jsem byl varován včas. Mírná modifikace se teď šíří i po ICQ.

9. 7. 1998 13:51
Doba čtení: 3 minuty