Hlavní navigace

Second Life

Lepší než život. Tvůrci Second Life spustili virtuální svět Sansar

Fanoušci holopaluby (holodeck) ze Star Treku nebo hry Lepší než život z Červeného trpaslíka se dočkali dalšího kroku v tom převést tuto sci-fi technologii do běžné praxe. Společnost Linden Lab, která stojí za vývojem v minulosti populárního online…

Jan Sedlák

31. 7. 2017 21:37
| 1

Vzdělávání ve virtuálním světě, je o co stát?

Jak prakticky funguje vzdělávání ve virtuálních světech? A na jaké potíže naráží akademické prostředí v Second Life? Bude šancí Open Simulator?

Tomáš Bouda

10. 6. 2011 6:30

Virtuální svět jako platforma pro vzdělávání

Téma je to kontroverzní, inovativní a v případě optimistů skýtá velký potenciál. Podle pochybovačů jde pouze o další technologii, která nabourává sociální mezilidské vztahy, je finančně náročná nebo se jedná pouze o hru – tedy nic seriózního a pozoruhodného. Řeč je o vzdělávání v netradičním prostředí 3D virtuálního světa.

Tomáš Bouda

3. 6. 2011 6:25
| 5

Evropský parlament chystá online hru za 275 000 euro

Evropský parlament vynaloží 275 000 euro na spuštění vlastní online hry ve stylu Second Life. Projekt jménem Citzalia má být jakousi kombinací počítačové hry a sociální sítě v 3D prostředí. Hráči si zde mají přes svého avatara vyzkoušet, jak funguje evropská demokracie v praxi. Například bude možné virtuálně přednést návrhy, k nimž se pak další hráči mají vyjadřovat. Hráči se mohou zapojit v roli poslance, studenta či novináře. Podle kritiků projektu ale k realističnosti ještě chybí lobisté.

Jiří Macich ml.

20. 8. 2010 7:01
| 5

Analytika ve virtuálních světech

Pokud znáte oblast webové analytiky a nebo jste s ní dokonce i spojeni, jistě by vám neměl uniknout následující článek. Měřit chování uživatelů a reklamních kampaní na webu je dnes standard, ale měřit a analyzovat tato data ve virtuálních světech je novinkou.

Tomáš Bouda

18. 5. 2010 6:25
| 1