Hlavní navigace

Ubuntu

Canonical ruší Ubuntu One, linuxového konkurenta (nejenom) Dropboxu

Snaha o vlastní cloudové prostředí k Ubuntu končí, Canonical nedokáže globálně držet krok s konkurenty.

Daniel Dočekal

7. 4. 2014 10:43
Doba čtení: 1 minuta

Vůbec první chyba v Ubuntu uzavřena

Před devíti lety stanovený velký cíl, porazit Microsoft, sesadit ho z jedničky mezi operačními systémy, se nepodařil. Ubuntu a lidé okolo něj si přesto zaslouží úctu.

Daniel Dočekal

2. 6. 2013 10:00
Doba čtení: 1 minuta

Čína spouští vlastní operační systém, v partnerství s Canonical

„Národní operační systém“ je založený na Ubuntu a pro čínskou vládu je zásadním v boji proti tomu, že stovky milionů uživatelů používají produkty Microsoftu

Daniel Dočekal

25. 3. 2013 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Ubuntu oznámilo supertelefon, který je zároveň PC. Potřebujeme nový mobilní OS?

Na konci roku či počátkem příštího bychom mohli mít v ruce telefony mobilním operačním systémem od Ubuntu. Velké plány navíc zahrnují integraci s plnými PC, aplikační ekosystém a řadu dalších věcí. Uspěje firma Canonical v konkurenci iOS, Androidu, Windows a dalších systémů?

Daniel Dočekal

3. 1. 2013 10:00
Doba čtení: 5 minut

Ubuntu odpočítává. Hodiny k (možná) dotykové verzi

Na www.ubuntu.com běží odpočítávání a doslova několik hodiny chybí do konce. Očekáváno je uvedení nové verze, která by měla Ubuntu posunout na „dotykovou“ úroveň. Nové Ubuntu 14.04 LTS s plnou podporou dotykem ovládaných notebooků, chytrých telefonů a tabletů by ale nemělo být uvolněno dříve něž v druhém čtvrtletí roku 2014. Střízlivější dohady připouštějí, že Ubuntu oznámí pouze „ochutnávku“ toho, jak bude podpora dotykového ovládání vypadat.

Daniel Dočekal

2. 1. 2013 8:23
Doba čtení: do minuty

Podíl Internetu na HDP je další bublina a FBI loví pedofily na dětské porno

Na Internetu se placenému obsahu stále nedaří, iPhone mohl mít hardwarovou klávesnici a PowerPoint nás možná ovlivňuje víc než si myslíme. Co dál? Vyzkoušejte si Chrome OS, Opera 12 ruší řadu věcí (včetně revolučního Unite), Jimmy Wales předpovídá Hollywoodu konec, Mac počítače jsou v bezpečnosti deset let pozadu a Facebook má v příjmech hodně velký podíl Zyngy. Až nezdravý podíl.

Daniel Dočekal

30. 4. 2012 6:25
Doba čtení: 7 minut

Oracle Java mizí z Ubuntu, bude natvrdo odinstalována

Z Ubuntu 10.04 LTS, Ubuntu 10.10 a 11.04 brzy zmizí Java od Oracle. Balíček ‚sun-java-6‘ (a další související) z operačního systému zmizí v blízké budoucnosti a pokud kdokoliv chce Javu používat, bude muset použít alternativní open-source řešení (jsou dostupné v Ubuntu Software Center) nebo ručně nainstalovat balíček z Oracle webu. Důvodem odstranění je ukončení práv šíření Javy – Oracle ukončilo „Operating System Distributor License for Java“, (non-free) licenční schéma, které umožnilo od roku…

Daniel Dočekal

19. 12. 2011 8:02
Doba čtení: 1 minuta