Hlavní navigace

Virtualizace

Marek Bražina (VMware): Vývojáři nemají o infrastrukturu zájem, chtějí psát kód

Rozhovor, který řeší virtualizaci všeho druhu, nástup Kubernetes nebo rozdíly mezi Amerikou a Evropou. Uvnitř: VIDEO a AUDIO.

Doba čtení: 2 minuty

T-Mobile v Česku spustí nový cloud. Přes N-Cloud chce sjednotit technologie

Tuzemský T-Mobile v létě rozjede N-Cloud, který chce spojit různá prostředí. Využívá i OpenStack.

29. 4. 2016 8:00
Doba čtení: 2 minuty

Akcie VMwaru výrazně padají. Trh reaguje na spojení Dellu a EMC

Akcie VMwaru se od středy propadly o 20 procent. Trh reaguje na nejistoty kolem obřího spojení Dellu a EMC. Dell ujišťuje, že VMware zůstane samostatný.

23. 10. 2015 9:03
Doba čtení: 2 minuty

Pano Logic končí, v tichosti a s problémy

www.panologic.com sice nic nezmiňuje, ale zahraniční média hovoří o tom, že Pana Logic končí a nekomunikují ani se stávajícími klienty. Pano Logic nabízel virtuální desktopy a tenké klienty pro přístup k nim a podařilo se jim získat klienty mezi státními institucemi a bankami. Ty teď zůstávají bez podpory a v některých případech po sobě společnost zanechává klienty s nesplněnými dodávkami objednaného a zaplaceného zboží a služeb.

1. 11. 2012 18:43
Doba čtení: 1 minuta

Firma v cloudu: Co Google a Microsoft nabízejí velkým i malým podnikům

Výběrem vhodné cloudové služby či technologie mohou firmy snížit náklady a zefektivnit činnost. Představíme si nabídku hotových veřejných cloudových řešení od Microsoftu a Googlu. Řeč ale bude i o privátním cloudu, který může vyhovovat hlavně velkým firmám.

Doba čtení: 9 minut

Microsoft: OnLive Desktop Office porušuje licenční podmínky

OnLive Desktop umožňuje používat Windows  (včetně aplikací)  na jakémkoliv zařízení, včetně Apple iPad či Android tabletů. Řeší to „streamingem“ aplikace, hostované na serverech OnLive a ovládané „na dálku“. Microsoft ale tento týden zveřejnil varování, že jde o možné porušování licenčních podmínek pro jejich produkty.

10. 3. 2012 10:44
Doba čtení: 1 minuta

Většina podniků je nespokojena s úsporami z virtualizace, říká průzkum CA Technologies

Společnost CA Technologies zveřejnila výsledky z nezávisle realizovaného průzkumu (detaily níže) zjišťujícího stav IT automatizace. Průzkum zahrnoval 460 IT decision-makerů z oblasti středních a velkých společností a zjistil, že 60 % z nich je nespokojen s tím, jak velké úspory jim přinesla virtualizace. Respondenti navíc věří, že IT automatizace hraje klíčovou roli v maximalizaci úspor z virtualizace a cloud computingu.

15. 8. 2011 11:14
Doba čtení: 2 minuty