Hlavní navigace

Seriál Cloud Computing

Buzzword, modní trend nebo nutnost do budoucna? Vše podstatné o obláčcích, cloud computingu, se dozvíte v našem seriálu Cloud Computing.

Praktické zkušenosti GTS Czech v oblasti virtuálních datových center

Virtuální datové centrum je mantra dneška. Je to jen móda, nebo jsou tu opravdu citelné přínosy? O své zkušenosti se podělí lidé, kteří jedno takové centrum mají „za sebou“.

Jaroslav Slavíček , Richard Novák

3. 11. 2011 6:25
| 4

10 tipů a triků pro práci v cloudu

S novým přístupem k řešení IT v cloudu vznikají nové nástroje a přichází odlišné možnosti práce, než na jaké byly firmy dosud zvyklé. Cloud umožnil firmám umístit primární data na Internet, přistupovat k nim z webového prohlížeče či z mobilních zařízení.

Ivan Kutil

11. 8. 2011 6:25
| 9

Jak na integraci s platformou v cloudu

Po přečtení slov “migrace do cloudu” si většina manažerů či majitelů firem mylně představí, že je čeká odstavení veškeré stávající infrastruktury a přechod do oblak se všemi aplikacemi. Cloud sám o sobě však není všespásný a nelze ho považovat za zázračné řešení všech problémů.

Ivan Kutil

4. 8. 2011 6:25
| 2

Cloud: v hlavní roli mobilita

Ještě poměrně nedávno byl zaměstnanec průměrné firmy odkázán na jedno statické železo – stolní počítač v kanceláři. Dnes ten samý člověk létá po světě s laptopem, netbookem, tabletem a / nebo smartphonem.

Filip Hráček

28. 7. 2011 6:30

Když základ nestačí: další služby, Apps Marketplace a užitečné pluginy

Využívání cloudových řešení pro běžné kancelářské účely je trendem doby. A když chce firma více? Analýzy, reklamní kampaně online a další pokročilé funkce z Google Apps Marketplace.

Ivan Kutil

21. 7. 2011 6:25
| 6

Do cloudu s Google Apps

Základem každé firmy je dnes komunikační infrastruktura, což znamená minimálně e-mail, v lepším případě i chat či sdílené kalendáře a podobně. Dávno je pryč doba, kdy zaměstnanci řešili pracovní úkoly izolovaně. Dnes je při tvorbě dokumentů a přípravě podkladů kladen důraz na spolupráci, a to včetně externích subjektů, jako jsou dodavatelé nebo zákazníci.

Ivan Kutil

14. 7. 2011 6:25

Google Cloud Platforma: Google Apps, Marketplace, Android a App Engine

Po cloudové nabídce Amazonu a Microsoftu je čas představit si řešení společnosti Google. Do široka rozkročená platforma je zaměřená především na řešení problémů firem.

Ivan Kutil

30. 6. 2011 6:30

Azurová modř cloudu od Microsoftu

Microsoft jako velká SW společnost nemohl v souboji cloudů zůstat stranou a začátkem roku 2010 začal komerčně nabízet služby svého cloudu, nazvaného Azure (správně celým jménem Windows Azure Platform).

Martin Malý

23. 6. 2011 6:25
| 2

Cloud je někdy také předražená hračka

Poslední dobou se i do České republiky dostalo ve velkém téma cloudů. Vycházejí o něm články, pořádají se dokonce i celé konference. Pojem cloud je široký, v tomto článku se budu věnovat pouze jeho vrstvě nazývané IaaS (Infrastructure as a service), tedy pronájmu výpočetního výkonu (zpravidla ve formě virtualizovaného hardware a připojení) pro vaše vlastní aplikace. Jak zjistit, zda je pro vás cenově výhodný?

Michal Illich

22. 6. 2011 6:30

Představení cloudových služeb: Amazon Web Services

Přemýšleli jste o využití cloudů? Představáme vám ty nejznámější a začneme širokou nabídkou cloudových služeb společnosti Amazon spojených pod jménem Web Services. Co všechno nabízejí a jak s nimi pracovat?

Martin Malý

16. 6. 2011 6:30

Cloud v českém podniku? Už je to tady

V úterý se v budově České národní banky odehrál sedmý ročník konference Business & Information Forum věnované informačním a komunikačním technologiím jako nástroji pro úspěšné podnikání. Potvrdilo se, že nejvýraznějším trendem v této oblasti je cloud computing.

Petr Kočí

9. 6. 2011 6:25

Co je a co není cloud

Každý pojem, který se promění v buzzword, čelí nebezpečí vyprázdnění. To postihlo i slovo „cloud“ – dnes je definic několik, včetně extrémních „cloud je vše“ a „cloud není nic“, a pokud někdo o cloudu hovoří, může stejnými slovy říkat několik odlišných tvrzení, to podle toho, jakou definici „cloudu“ zrovna vyznávají jeho posluchači.

Martin Malý

2. 6. 2011 6:30