Hlavní navigace

Aerovod začne uvádět filmy online před premiérou v kinech, první budou Služebníci

30. 3. 2021

Sdílet

Služebníci Autor: Aerofilms

Online videopůjčovna Aerovod zpřístupní v rámci služby Premium VOD od 1. do 15. dubna film Služebníci režiséra Ivana Ostrochovského. Snímek tak bude dostupný online ještě dříve, než se uskuteční jeho premiéra v kinech, která se uskuteční záhy po jejich znovuoteření. V mimořádném online uvádění filmů ještě před premiérou Aerovod plánuje pokračovat i do budoucna.

Provozovatel Aerovodu, distribuční společnost Aerofilms se pro online uvedení před premiérou rozhodla s ohledem na to, že kina jsou již řadu měsíců zavřená a film tak na svoje uvedení před diváky čeká již velmi dlouho.

„Zároveň se tím pouštíme do nové kapitoly fungování Aerovodu, kdy k současnému předplatnému (SVOD) a stahování či streamování filmů (TVOD) přibude tzv. Premium VOD, tedy exkluzivní uvedení vybraných titulů ještě před jejich kinopremiérou na omezenou dobu,“ vysvětluje Ivo Andrle, ředitel společnosti Aerofilms. Exkluzivita obsahu se podle Andrleho odrazí také ve zvýšené ceně za předpremiérové online projekce.

Ostrochovského film Služebníci sleduje příběh dvou studentů bohoslovecké fakulty v 80. letech v Československu. Studenti se setkávají s neutěšenými poměry v tehdejší kolaborující katolické církvi a musí se rozhodnout, zda se podvolí komunistickému režimu, nebo si zachovají svou víru a budou čelit nátlaku Státní bezpečnosti. Snímek vyhrál první cenu na loňském Febiofestu a získal nominaci na Evropské filmové ceny, tzv. „evropské Oskary.“

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).