Hlavní navigace

Apple podle Financial Times vyvíjí vlastní alternativu k vyhledávání Googlu

29. 10. 2020

Sdílet

Apple - iOS 14 - iPhone Autor: Apple

Firma Apple posiluje snahy o vývoj své vlastní technologie pro vyhledávání. Napsal to deník Financial Times (FT), který své tvrzení zakládá na několika nepřímých důkazech. 

Apple podle něj například v nejnovější verzi systému iOS 14 začal uživatelům na dotazy z widgetu v tzv. zobrazení dnešního dne (Today View) nabízet odkazy z vlastního vyhledávání. Větší aktivitu v posledních měsících podle FT vykazuje také web crawler Applu, který slouží k vyhledávání informací pro hlasovou asistentku Siri. 

Vývoj vlastního vyhledávače je náročný a trvá roky, uznávají FT. Apple je ale podle deníku jednou z mála firem, které mají na takový krok dostatek zdrojů. Apple možné snahy o vývoj vlastního vyhledávače oficiálně nekomentoval. 

Podle některých komentářů se nepřímé důkazy, které FT zmiňují, dají vysvětlit také tím, že Apple jen posiluje roli Siri, která se stává aktivnějším prostředníkem mezi uživatelskými dotazy a vyhledávači třetích stran. 

Apple zatím ve svých službách obvykle využívá ve výchozím stavu vyhledávač Googlu, který za to výrobci iPhonů platí ročně miliardy dolarů. Tuto dohodu ve své antimonopolní žalobě na Google napadlo americké ministerstvo spravedlnosti, které firmu viní ze zneužívání její dominance ve vyhledávání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).