Hlavní navigace

Avast kupuje kanadský SecureKey, další firmu zaměřenou na ochranu identit

24. 3. 2022

Sdílet

Avast a SecureKey Autor: Avast

Původem česká bezpečnost Avast kupuje kanadskou firmu SecureKey, která se zaměřuje na oblast digitální identity.

Do této oblasti Avast vstoupil už koncem loňského roku, když získal americký startup Evernym. Ten řeší takzvanou decentralizovanou identitu (SSI).

SecureKey má rozšířit novou produktovou nabídku Avastu na ochranu digitální identity, která se má dostat na trh někdy během druhého čtvrtletí tohoto roku.

“Řešení společnosti SecureKey Technologies zajišťují ročně přes 200 milionů bezpečných digitálních identifikačních transakcí po celém světě. Firma stojí například za první distribuovanou sítí pro ověřování digitální identity svého druhu Verified.me, která pomáhá kanadským uživatelům bezpečně a pohodlně ověřovat jejich identitu, a službou Government Sign-In pro přihlašování ke stovkám vládních online služeb a aplikací,” informuje Avast.

“Obrat na trhu digitální identity a autentizace bude podle předpovědí do roku 2027 činit 266 miliard dolarů. Pro mnoho online služeb je dnes digitální identita nezbytným prvkem, a proto Avast plánuje společně se SecureKey Technologies vytvořit produkty, které lidem vrátí kontrolu nad jejich daty a zároveň usnadní komunikaci mezi uživateli, firmami a státem.”

Avast je v současné době v procesu spojení s americkým konkurentem NortonLifeLock. Finální fúze byla odložená kvůli zkoumání antimonopolních úřadů a opět se protahuje. Spojení více prověřuje britský regulátor. Avast loni dosáhl na tržby 941 milionů dolarů se ziskem přes 517 milionů dolarů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).