Hlavní navigace

Bloomberg: Kellnerova PPF zvažuje návrat CETINu na burzu

16. 2. 2021

Sdílet

CETIN - budova Autor: CETIN

Infrastrukturní telekomunikační firma CETIN by se mohla vrátit na burzu. Její majitel, skupina PPF miliardáře Petra Kellnera, podle agentury Bloomberg vybrala trojici bank, které mají pomoci s hodnocením další budoucnosti firmy. 

Jednou z možností má být i úpis akcií, píše agentura s odvoláním na nejmenované zdroje. Představitel PPF podle agentury možný vstup na burzu potvrdil jako jednu ze zvažovaných variant.

Dotyčnými bankami mají být BNP Paribas SA, Morgan Stanley a Societe Generale SA. CETIN by vstup na burzu mohl ohodnotit na 4 miliardy eur (přes 100 miliard Kč). 

CETIN už na burze byl, na konci roku 2015 ale většinový vlastník PPF vytěsnil menšinové podílníky a v lednu 2016 z burzy stáhl.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 16. 2. 2021 15:55

  jkjk

  K tomu ohodnocení přes 100 mld. Kč dlužno dodat, že ta vytěsňovací cena 2015/2016 odpovídala tržní kapitalizaci 53 mld. Kč.

 • 17. 2. 2021 13:25

  Kuba Rulec

  Vypadá to, že se snaží Petr nahnat peníze, všude co to jde:
  - zadlužit cetin a vytáhnout matce peníze, už nestačí, nutné udělat mgt. bublinu a začít prodávat...
  - pokles spotřeby 2020+21, předpokládám pokles HomeCredit půjček worldwide
  - Erik 5G v ČR, tak to se Čínanům nebude líbit, očekávám silné regulace HomeCredit, jako Alibaba.... razantní pokles HomeCredit China
  - Nákup CME za velký balík, kde na to vzít, přetvořit na "platící diváky" zas tak rychle nepůjde, konkurence je velká (netflix, hbo, disney..)
  - Ovládnout GEMoney (Monetu) s kamarádem p. Spurným, dostat se k více penězům, které si Petr může dále půjčit.... co na to amíci?
  No nevím, PPF signály to nejsou dobré.... budu pozorně sledovat, výsledky annual PPF, zda to předlužení už není vysoké...snad to ČNB má pod kontrolou.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).