Hlavní navigace

Alternativní dopravce Bolt spustil své služby v Brně

20. 10. 2020

Sdílet

Brno Autor: Jan Sedlák

Estonský alternativní přepravce Bolt dnes spustil provoz v Brně a Ostravě. Podobně jako dříve u konkurence umožnila rozšíření do moravské metropole nová legislativě, která vstoupila v platnost na začátku letošního července.

Expanze služby také přímo souvisí s investicí v přepočtu za 2,7 miliardy korun, kterou Bolt získal na jaře od investičního fondu Naya Capital. Na expanzi po ČR firma z této částky vyčlenila lehce přes 300 milionů Kč. Firma vedle rozšiřování svého „taxi“ byznysu letos v České republice spustila také provoz sdílených elektrický koloběžek v Olomouci, Boskovicích a Pardubicích a sdílená elektrická kola v Praze.

“Na spuštění naší aplikace v Brně jsme pracovali několik měsíců. Brno je moderní město, avšak kvalita taxislužeb tomu vůbec neodpovídá. Odvoz autem byl drahý a kvalita poskytované služby nízká. Věříme, že místní lidé si naši službu rychle oblíbí a budou ji pravidelně využívat. Oslovit bychom je chtěli zejména vyšší kvalitou a dostupnějšími cenami. Partnerským řidičům jsme díky technologickým inovacím schopni nabídnout vyšší výdělky, než na které byli doposud zvyklí,” prohlásil ke vstupu na trh alternativních taxislužeb v Brně Jakub Dvořák, manažer Boltu pro Českou republiku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).