Hlavní navigace

Brněnské DRFG vydá dluhopisy za dvě miliardy, peníze investuje do telekomunikací

11. 8. 2020

Sdílet

David Rusňák, DRFG

Tuzemská finanční skupina DRFG Davida Rusňáka chce získat další velké peníze na investice do telekomunikací. Skupina skrze firmu DRFG Telco Bond 5G vydá dluhopisy za dvě miliardy korun. Akci už schválila Česká národní banka, trvat má deset let.

DRFG si na finanční trhy prostřednictvím dluhopisů pro peníze chodí poměrně často. V minulosti už takto získala řádově miliardy korun. Vedle realit získané prostředky vkládá do telekomunikačního byznysu.

V něm se firmě otevírají zajímavé možnosti s tím, jak se rozjíždí výstavba 5G sítí. Pod DRFG spadá podnik Suntel Group, který se zabývá budováním sítí a působí i v zahraničí. Suntel v poslední době nakupoval firmy na Slovensku (Lukromtel a TeleDat), které spolupracují s Ericssonem, O2, Orange a dalšími, ve Švýcarsku získal Enkom (Swisccom a Huawei) a v Česku Arbor (Huawei nebo CETIN).

DRFG Suntel kompletně ovládla v roce 2019, když získala podíl od Romana Řezníčka. Ten se stal členem vedení. Skupina rovněž držela poloviční podíl v providerovi Libli, který odkoupil Nordic Telecom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).