Hlavní navigace

České Radiokomunikace mění majitele

4. 5. 2021

Sdílet

České Radiokomunikace - logo Autor: České Radiokomunikace

České Radiokomunikace budou mít nového vlastníka. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management po deseti letech prodávají firmu fondům Cordiant Digital Infrastructure. 

Společnost Cordiant Digital Infrastructure je kótována na londýnské burze a investuje především do základní infrastruktury digitální ekonomiky – datových center, optických sítí a vysílacích a telekomunikačních věží ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe. Její akcionáři jsou rozmanití, od soukromých osob až po správce fondů. Na rozdíl od tradičního soukromého nebo infrastrukturního fondu je kapitál Cordiantu ve stejném režimu jako každá jiná kótovaná společnost a nemusí být akcionářům splácen.

„Máme radost, že jsme koupili České Radiokomunikace od Macquarie. České Radiokomunikace jsou národním šampiónem s bezkonkurenčním portfoliem aktiv v klíčové evropské zemi. Těšíme se, že můžeme společně s jejich silným manažerským týmem, zaměstnanci a ostatními důležitými partnery pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako vedoucí digitální infrastrukturní platformy obsluhující trhy vysílání, telekomunikací a datových center,“ uvedl Steven Marshall, předseda představenstva Cordian Digital Infrastructure.

Podmínky transakce nebyly zveřejněny. „Jsme nadšeni, že jsme pro společnost dokázali najít nového vlastníka, který dále upevní vedoucí pozici Českých Radiokomunikací na domácím trhu,“ uvedl za Macquarie Asset Management Martin Gebauer, který byl v minulosti sám generálním ředitelem Českých Radiokomunikací.

Fondy Macquarie European Infrastructure Fund II (MEIF2), Macquarie European Infrastructure Fund III (MEIF3) a Macquarie Mercer Infrastructure Trust vstoupily do Českých Radiokomunikací v roce 2011. O tom, že je telekomunikační firma na prodej, psaly už před dvěma lety Hospodářské noviny. V létě 2019 přinesl server Mergermarket informaci, že mezi potenciálními zájemci o kupci byla mimo jiné finanční skupina PPF.

České Radiokomunikace provozují síť 660 telekomunikačních vysílačů, z toho 86 využívaných pro šíření televizního a 97 pro šíření rozhlasového signálu, a 3730 kilometrů optických kabelů. Kromě toho nabízejí rovněž cloudové služby a služby datových center.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).