Hlavní navigace

Český fintech startup BudgetBakers získal investici 6,25 milionu eur

Sdílet

David Slížek 14. 4. 2021
Startupy - Budgetbakers - Wallet - mobilní aplikace Autor: Budgetbakers

Provozovatelé aplikace Wallet na správu osobních financí hlásí novou investici z Nizozemska. Celkem 6,25 milionu eur (v přepočtu cca 160 milionů Kč) získal český startup BudgetBakers od spoluzakladatelů evropského online brokera DEGIRO Jaspera Anderluha a Nielse Kloka. Firma o tom informovala v tiskové zprávě.

Investice je rozložena do tří let a má startupu posloužit k dalšímu rozvoji jeho aplikací i ke zpřístupnění své technologie přes API dalším subjektům. BudgetBakers mají licence, které jim umožňují v rámci pravidel evropské směrnice PSD2 pracovat s daty od bank.

Nizozemští investoři ve firmě získali menšinový podíl. Jejich cílem je podle BudgetBakers vybudovat novou celoevropskou platformu pro správu osobních financí. 

„BudgetBakers se stávají součástí fintechové platformy, která má v oblasti finančních služeb ty nejvyšší ambice. Naše technologie a know-how poskytujeme novému partnerovi, který je bude integrovat do budované celoevropské virtuální finanční platformy. Zároveň budou naše klíčové produkty Wallet a Board nadále fungovat jako samostatné aplikace, které budeme stále rozvíjet a rozšiřovat,“ říká výkonný ředitel startupu Michal Kratochvíl.

Mezi spolumajiteli BudgetBakers zůstávají kromě zakladatelů firmy také původní investoři Michal IllichIvan Svítek nebo Petr Zámečník, podíly ve firmě drží také Startupyard nebo Rockaway Capital, který do startupu investoval v roce 2019.

Aplikaci Wallet podle BudgetBakers používá asi 500 tisíc aktivních uživatelů a na kontě má přes 5 milionů stažení. Většina uživatelů pochází z USA, Ruska nebo Indonésie. V roce 2019 BudgetBakers uvedli i aplikaci Board, určenou pro malé a střední podnikatele.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.