Hlavní navigace

CETIN pohltil firmu Stel-Invest, posiluje interní kapacity pro výstavbu sítí

12. 1. 2021

Sdílet

Česká telekomunikační infrastruktura (CETIN) Autor: Jan Sedlák

Telekomunikační společnost CETIN spadající pod PPF Telecom Group uskutečnila fúzi s firmou Stel-Invest, kterou v minulosti koupila a která do této doby fungovala jako dceřiná společnost. Ke změně dochází od letošního ledna, představenstvo akci schválilo koncem loňského roku.

Stel-Invest jako samostatný podnik zaniká. Firma má kořeny v Rousínově a Brně, CETINu ji prodávali Jindřich Minařík a Jindřich Minařík mladší. Soustředí se na údržbu telekomunikačních sítí, výstavbu energetických sítí a například poskytuje záložní generátory pro základnové vysílací mobilní stanice (BTS).

Stel-Invest tyto služby poskytuje operátorům a providerům. Zhruba 60 procent výnosů šlo v roce 2019 z CETINu. Tržby v tom samém roce činily přes 53 milionů korun se ziskem 5,5 milionu.

“Posilujeme interní kapacity na výstavbu a údržbu sítí,” uvádí CETIN k fúzi pro Lupu. “Fúze zlepší vnitřní organizaci a procesy, což povede ke zvýšení efektivity,” dodává firma ve zprávě investorům.

CETIN loňský rok uzavře na podobných číslech jaká měl ten předchozí. V roce 2019 šlo o tržby 471 milionů eur a zisk 333 milionů eur. “Podařilo se stabilizovat výnosy z tzv. masových služeb i výnosy z datových služeb a pasivní infrastruktury,” informuje podnik v předběžné zprávě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 12. 1. 2021 17:48

  jpg

  Cetin spustil bonding od ledna 2020, takže je otázka, proč to některým (O2, TMO) trvalo 11 měsíců, než to začali nabízet zákazníkům.

 • 12. 1. 2021 19:41

  P2MP

  Nikdo v CETINu, O2 a TM nečekal tak obrovský zájem o bonding ze strany zákazníků. Zdvojnásobení rychlosti funguje a lidé si to mezi sebou řekli. Tak nyní nestíhají technici vyjíždět k zákazníkům (bohužel ještě jich jsou desítky v karanténě), chybí terminátory atd. Proto došlo k omezení příjmu objednávek. Velmi nepříjemná situace, ale nikoliv záměr.

 • 12. 1. 2021 17:20

  Drak

  Cetin by spíš měl jasně zdůvodnit proč 1.12.2020 dojednal v síti O2 bonding a Terminátora a 16.12,2020 už to není pravda. A nikdo v O2 není schopen říct kdy bonding pojede.

 • 19. 1. 2021 9:41

  RadekMaly

  Tady je chyba spíš u O2. CETIN zavedl bonding od loňského ledna a pokud vím, nabídl to všem operátorům. Jen těm velkým operátorům to trvalo. Já mám naštěstí připojení u menšího operátora a už si bonding užívám pěkných pár měsíců.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).