Hlavní navigace

CETIN pohltil firmu Stel-Invest, posiluje interní kapacity pro výstavbu sítí

Sdílet

Jan Sedlák 12. 1. 2021

Telekomunikační společnost CETIN spadající pod PPF Telecom Group uskutečnila fúzi s firmou Stel-Invest, kterou v minulosti koupila a která do této doby fungovala jako dceřiná společnost. Ke změně dochází od letošního ledna, představenstvo akci schválilo koncem loňského roku.

Stel-Invest jako samostatný podnik zaniká. Firma má kořeny v Rousínově a Brně, CETINu ji prodávali Jindřich Minařík a Jindřich Minařík mladší. Soustředí se na údržbu telekomunikačních sítí, výstavbu energetických sítí a například poskytuje záložní generátory pro základnové vysílací mobilní stanice (BTS).

Stel-Invest tyto služby poskytuje operátorům a providerům. Zhruba 60 procent výnosů šlo v roce 2019 z CETINu. Tržby v tom samém roce činily přes 53 milionů korun se ziskem 5,5 milionu.

“Posilujeme interní kapacity na výstavbu a údržbu sítí,” uvádí CETIN k fúzi pro Lupu. “Fúze zlepší vnitřní organizaci a procesy, což povede ke zvýšení efektivity,” dodává firma ve zprávě investorům.

CETIN loňský rok uzavře na podobných číslech jaká měl ten předchozí. V roce 2019 šlo o tržby 471 milionů eur a zisk 333 milionů eur. “Podařilo se stabilizovat výnosy z tzv. masových služeb i výnosy z datových služeb a pasivní infrastruktury,” informuje podnik v předběžné zprávě.

Našli jste v článku chybu?