Hlavní navigace

ČTÚ si za téměř půl milionu objednal video a reklamní spot o měření rychlosti internetu

Sdílet

David Slížek 26. 8. 2021
Připojení k internetu - rychlost - šnek Autor: Depositphotos

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) plánuje vysílat televizní reklamní spot o tom, jak měřit rychlost internetu. Objednal si také výrobu dvouminutového edukativního videa na toto téma. Vyplývá to ze smlouvy zveřejněné v Registru smluv.

Úřad si spot a video objednal u agentury Frmol a za vypracování scénáře, natočení a postprodukci podle smlouvy zaplatí 454 488 Kč (včetně DPH). Obě videa mají být podle smlouvy hotová do konce srpna.

Podle Terezy Meravé z tiskového oddělení ČTÚ mají být spot a video „určeny k osvětě široké veřejnosti – zvýšení povědomí o spotřebitelských právech v oblasti služeb přístupu k internetu.“ Další podrobnosti odmítla Lupě sdělit s tím, že je „výroba zmíněných materiálů v plném proudu.“

Není tak zatím jasné, co bude video a spot obsahovat, na jakých televizních stanicích a kdy se bude vysílat, ani kolik peněz hodlá úřad vynaložit na nákup reklamního prostoru.

Novelizace všeobecného oprávnění VO-S/1/08.2020–9 dává od letošního ledna poskytovatelům internetu nové povinnosti, jak mají uvádět inzerované a skutečně dosahované rychlosti připojení. Podle údajů ČTÚ od začátku roku počet stížností zákazníků na kvalitu připojení ve srovnání s loňským rokem stoupl, v absolutních číslech ale jdeo nízké počty: za 2. kvartál například ČTÚ vykázal celkem 38 takových stížností.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 8. 2021 21:50

    32145632

    Čekal bych, že reklamní spot bude něco stát, ale 400 tis. Kč bych za to nedal. Nevím proč si před kameru nestoupl jejich mluvčí a nepřečetl to, měli by to zadarmo.