Hlavní navigace

Další chatovací aplikace? Proč ne. Google rozdělil Hangouts na Chat a Meet

10. 3. 2017

Sdílet

Zacíleno na byznys. Google posunul Hangouts do kategorie firemních služeb a během konference Cloud Next se pochlubil novinkami, které připravil pro letošní rok. Kromě novinek v komunikačních službách se dohodl třeba se SAPem a jeho databáze HANA bude nově dostupná na Google Cloud Platform.

Vedle chatovacích aplikací pro běžné smrtelníky, jako jsou Allo a Duo, se letitá služba Hangouts dočkala rozdělení. Hangouts Chat si vezme ve firmách na mušku především konkurenční Slack a druhou částí bude Hangouts Meet. Ta by měla řešit telefonování a videohovory. Google tak vytváří stejnou strukturu komunikačních aplikací, jako je tomu u služeb pro domácnosti. 

Aplikace pro Chat ještě není dostupná, respektive přístup k ní mají jen účastníci programu Early Adopter Program pro uživatele G Suite. Ale Meet už vyzkoušet jde. A to na adrese meet.google.com. Funguje ale jen v prohlížeči Chrome. Co se stane se samotným a původním Hangouts, zatím není jasné. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).