Hlavní navigace

DVB-T multiplex 4 čekají výluky, příští týden se odmlčí i DVB-T2 sítě 11 a 12

26. 2. 2019

Sdílet

Výluky ve třech lokalitách plánuje dnešek a zítřek celoplošný DVB-T multiplex 4, jehož vysílání zajišťuje společnost Digital Broadcasting. V této síti vysílají tři tématické televize skupiny Nova, komediální Prima Comedy Central, plnoformátové programy Joj Family a Relax a hudební stanici Rebel. V jednotlivých krajích pak programové portfolio doplňuje příslušná regionální televize.

Vysílač Blansko-Veselice přeruší vysílání čtvrté DVB-T sítě na 44. kanále v úterý 26. února v devět hodin ráno a výluka potrvá do jedenácti hodin dopoledne. Další dvě odstávky pak hlásí multiplex 4 na středu 27. února. Kratší z nich postihne diváky 46. kanálu v dosahu vysílače ve Vyškově, který se taktéž odmlčí od devíti do jedenácti hodin dopoledne. Na delší pauzu se musí připravit obyvatelé Jablonce nad Nisou, když lokalita Černá Studnice nebude na 25. kanále vysílat od devíti hodin ráno do dvou hodin odpoledne.


Autor: Digistránky.cz

Údržbové přestávky hlášené na příští týden.

Příští týden pak proběhnou celodenní výluky na dvou vysílačích, které z pozice operátorů provozují České Radiokomunikace. Obě avizované údržbové přestávky jsou naplánovány bez náhrady.

Ve středu 6. března nenaladí od šesti hodin ráno do tří odpoledne diváci v Pardubicích vysílání regionální DVB-T sítě 8. Ta vysílá z pardubického Masarykova náměstí na kanále 27 a jejím operátorem jsou České Radiokomunikace. Multiplex šíří menší komerční stanice, jako je Óčko Expres, Tuty, Sport 5 nebo Power TV.

Na čtvrtek 7. března je pak nahlášena celodenní odstávka vysílače Vranovský vrch u obce Nemanice na Domažlicku, který provozují České Radiokomunikace. Od půl osmé ráno do půl čtvrté odpoledne tak diváci v jeho dosahu nenaladí na kanále 26 veřejnoprávní DVB-T2 přechodovou síť 11, na kanále 31 komerční DVB-T2 přechodovou síť 12, na kanále 34 veřejnoprávní DVB-T multiplex 1 a na kanále 48 komerční DVB-T multiplex 2. 

Výluka Vranovského vrchu se tak dotkne HD i SD vysílání všech programů České televize a většiny hlavních komerčních stanic, šířených v dané lokalitě jak ve stávajícím DVB-T formátu, tak v nově zaváděném standardu DVB-T2.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 27. 2. 2019 17:31

    bez přezdívky

    Bohužel po výluce ve Vyškově nefunguje signál PS13 NA 31K.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).