Hlavní navigace

Evropská komise si posvítila na Broadcom, prý nekale omezuje konkurenci

27. 6. 2019

Sdílet

Evropská komise začala s vyšetřováním amerického výrobce čipů Broadcom, má podezření, že narušuje hospodářskou soutěž na trhu s čipy pro modemy a set-top boxy.

EK Broadcom podezírá z toho, že smluvní ustanovení nutí své zákazníky k tomu, aby nakupovali SoC čipy, front-end čipy a wifi chipsety pro modemy a set-top boxy exkluzivně od něj. Firma má nyní dva týdny na to, aby na námitky Evropské komise zareagovala. Jedno z jejích práv je i vznesení požadavku na to, aby se mohla obhájit na takzvaném slyšení za zavřenými dveřmi.

Kromě samotného vyšetřování, EK prohlašuje, že bude trvat i na okamžitém zastavení některých praktik, to je v průběhu ještě neukončeného vyšetřování velmi neobvyklá praxe a naznačuje hlubší vážnost situace.

„Televizní set-top boxy a modemy jsou součástí našeho každodenního života, a to při práci i při zábavě. Máme podezření, že Broadcom, který je významným dodavatelem součástek pro tato zařízení, vytvořil smluvní omezení, aby z trhu vyloučil své konkurenty. To by připravilo zákazníky Broadcomu a ve finále i spotřebitele o výhody plynoucí z možnosti volby a z inovací. Máme také v úmyslu nařídit Broadcomu , aby takové jednání okamžitě zastavil, aby se předešlo riziku vážného a nenapravitelného poškození hospodářské soutěže,“ prohlásila v oznámení vyšetřování evropská komisařka pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).