Hlavní navigace

IPTV služba Kuki nabízí dokument o 28. říjnu 1918 na Moravě v Ultra HD (4K) kvalitě

18. 2. 2019

Sdílet

Morava 1918 - Ultra HD (4K)

Absenci vhodného a lokalizovaného video obsahu v Ultra HD (4K) rozlišení se rozhodla po svém vyřešit brněnská společnost SMART Comp., která spolu s pražskou firmou A1M provozuje IPTV a OTT službu Kuki. Obě společnosti se staly partnerem loni natočeného dokumentárního filmu 28. říjen 1918 na Moravě, který mapuje okolnosti vzniku Československé republiky na Moravě. 

Divák se dozví, jaké události provázely první dny samostatného československého státu nejen v moravské metropoli Brně, ale i v dalších menších městech na Moravě. Dokument mohou zdarma zhlédnout všichni předplatitelé Kuki a navíc v jinak neobvyklém rozlišení Ultra HD (4K). 


Zdroj: A1M.cz

Anonce na film 28. říjen 1918 na Moravě.

Dokument je dostupný v rámci videotéky služby a divákům je i aktivně nabízen v rámci promo boxů pro vybrané filmové hity. Standardní film stojí ve videopůjčovně Kuki, kterou zajišťuje společnost Banaxi, mezi 49 a 79 korunami. Snímek 28. říjen 1918 na Moravě by měl být pilotním filmem k dokumentárnímu cyklu Češi a čeští Němci.

Jak mohou čeští diváci sledovat 4K vysílání?

V Ultra HD kvalitě zatím své snímky standardně nenabízí ani velká hollywoodská studia. V pilotním provozu DVB-T2 multiplexu Českých Radiokomunikací bylo divákům v Praze a středních Čechách v roce 2016 dostupné vysílání programu Funbox 4K, toto testovací vysílání už ale před drahným časem skončilo. 

PSALI JSME: Marcel Procházka hodnotí pilotní 4K vysílání Českých Radiokomunikací

Čeští diváci lačnící po 4K obsahu zdarma se tak zatím musí spokojit s několika satelitními programy ve 4K, které ale mají často podobu demo smyčky, případně se jedná o nabídku teleshoppingu nebo Ultra HD verzi americké Fashion TV věnované současné módě

K TÉMATU: Kompletní přehled 4K programů pro české satelitní diváky

Třeba turecká veřejnoprávní televize TRT ale vysílá volně na satelitu ve 4K i exkluzivní přenosy z fotbalové Ligy mistrů. Sportovní obsah v UHD rozlišení nabízí na satelituamerická Insight TV, kterou do své nabídky zařadil i československý satelitní operátor Skylink. Do češtiny lokalizovanou verzi cestovatelského 4K programu Travel XP pak svým divákům nabízí tuzemský T-Mobile a na slovenském trhu stanici zastupuje Slovak Telecom.

PODROBNĚJI: Turecká veřejnoprávní televize TRT 4K nabídne fotbal v Ultra HD

Pro platící zákazníky se jako možné řešení při sledování původního 4K obsahu nabízí předplatné některé ze zahraničních SVoD služeb. I na českém trhu jsou známé americké platformy jako Netflix nebo Amazon Prime Video, které ale zdaleka ne u všech titulů nabízejí alespoň české titulky

ANALÝZA: Lesk a bída streamovacích služeb. Znamená Netflix audiovizuální revoluci?

Počet filmů s českými titulky ale na Netflixu soustavně roste, podle serveru Filmtoro.cz už dosahuje čtyř set, podle specializované databáze Unogs.com jich je necelých 350. Celkem nabízí Netflix necelých pět tisíc filmových a seriálových titulů, ve 4K rozlišení jich je 495. Amazon Prime aktuálně disponuje necelou tisícovkou snímků, ve 4K rozlišení ale pouze jeden, komediální seriál The Neighbors. S českými titulky je na Amazon Prime dostupných 24 titulů.

NETFLIX V ČESKU: Bude to mít těžké, shodují se lokální konkurenti

Některé IPTV a OTT služby, mezi nimi i Kuki, začaly svým zákazníkům nabízet 4K program americké vesmírné agentury NASA TV UHD. Každopádně na poli původního českého (nebo v tomto případě spíše moravského) Ultra HD obsahu dostupného zdarma se Kuki díky partnerství s autory dokumentu stává jedním z prvních průkopníků.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).