Hlavní navigace

Krajské redakce MF Dnes budou točit regionální zprávy pro CNN Prima News

22. 12. 2020

Sdílet

CNN Prima News Autor: TV Prima

Regionální redaktoři deníku MF Dnes se stanou také zpravodaji české CNN. Podle webu Hlídací pes mají v první fázi spolupráce natáčet krátké vstupy na kameru a později připravovat celé reportáže. Školení probíhají od poloviny prosince v pražské budově Primy. Spolupráce začne v lednu, smlouva stanovuje počet příspěvků, které má deník do vysílání televize dodávat.

Šéfredaktor CNN Prima News Pavel Štrunc pro web uvedl, že kromě vydavatelství Mafra probíhají jednání také s Czech News Center (vydavatel Blesku) a Vltava Labe Media (vydavatel regionálních Deníků). 

Právě s vydavatelem MF Dnes je ale spolupráce v nejpokročilejší fázi. Naznačují to také příspěvky některých regionálních redaktorů deníku na sociálních sítích. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2020 9:35

  xsc

  Není, pokud vážně chcete dělat zpravodajskou TV. Pak musíte ty lidi mít k dispozici 24 hodin denně a to už je lepší si je platit sám než přes prostředníka. Jenže tohle Prima nechce, ti jen potřebují zaplnit hluchá místa a MF už ty krajánky, co zas mají málo práce, má.

 • 23. 12. 2020 2:12

  Fanny

  Překvapuje mě, že k tomu Prima nevyužije své "silné regionální zpravodajské týmy" [https://www.lupa.cz/clanky/cnn-prima-news-start-jak-naladit-upc-skylink-program-spusteni/] a raději si najímá externí firmy.
  Kdyby se v roce 2011 nezbavila sítě R1, mohla by to připravovat přímo regionální studia - Prima by to měla bez práce a regionální studia by měla možnost vysílat celoplošně. Ale chápu důvody, proč to tehdy Prima udělala.

 • 23. 12. 2020 3:35

  bez přezdívky

  Prachy. Platit za konečný produkt je určitě lepší než mit vlastní (větší) síť reportérů i kameramanů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).