Hlavní navigace

Krajské redakce MF Dnes budou točit regionální zprávy pro CNN Prima News

Sdílet

Filip Rožánek 22. 12. 2020

Regionální redaktoři deníku MF Dnes se stanou také zpravodaji české CNN. Podle webu Hlídací pes mají v první fázi spolupráce natáčet krátké vstupy na kameru a později připravovat celé reportáže. Školení probíhají od poloviny prosince v pražské budově Primy. Spolupráce začne v lednu, smlouva stanovuje počet příspěvků, které má deník do vysílání televize dodávat.

Šéfredaktor CNN Prima News Pavel Štrunc pro web uvedl, že kromě vydavatelství Mafra probíhají jednání také s Czech News Center (vydavatel Blesku) a Vltava Labe Media (vydavatel regionálních Deníků). 

Právě s vydavatelem MF Dnes je ale spolupráce v nejpokročilejší fázi. Naznačují to také příspěvky některých regionálních redaktorů deníku na sociálních sítích. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 23. 12. 2020 9:35

  bez přezdívky

  Není, pokud vážně chcete dělat zpravodajskou TV. Pak musíte ty lidi mít k dispozici 24 hodin denně a to už je lepší si je platit sám než přes prostředníka. Jenže tohle Prima nechce, ti jen potřebují zaplnit hluchá místa a MF už ty krajánky, co zas mají málo práce, má.

 • 23. 12. 2020 2:12

  Fanny

  Překvapuje mě, že k tomu Prima nevyužije své "silné regionální zpravodajské týmy" [https://www.lupa.cz/clanky/cnn-prima-news-start-jak-naladit-upc-skylink-program-spusteni/] a raději si najímá externí firmy.
  Kdyby se v roce 2011 nezbavila sítě R1, mohla by to připravovat přímo regionální studia - Prima by to měla bez práce a regionální studia by měla možnost vysílat celoplošně. Ale chápu důvody, proč to tehdy Prima udělala.

 • 23. 12. 2020 3:35

  bez přezdívky

  Prachy. Platit za konečný produkt je určitě lepší než mit vlastní (větší) síť reportérů i kameramanů.