Hlavní navigace

Lide.cz v půlce prosince definitivně končí, seznamka Seznamu si nevydělá na provoz

18. 11. 2020

Sdílet

Lide.cz - logo Autor: Seznam.cz

Seznamka a chatovací služba Lide.cz 14. prosince ukončí provoz. Seznam.cz službu zavírá po 23 letech od jejího založení. Důvod? „Dlouhodobé neplnění finančních očekávání spojených s provozem služby,“ říká firma na svém blogu.

"O smyslu služby Lidé.cz uvažujeme už několik posledních let, kdy si stěží vydělá na svůj vlastní provoz a údržbu. Ta je navíc čím dál náročnější, protože někteří uživatelé nahrávají do svých profilů i fotografie či texty se sexuálním podtextem a jejich kontrola či odstraňování vyžaduje zapojení mnohačlenného týmu administrátorů,“ popisuje důvody vedoucí k uzavření služby místopředseda představenstva Seznamu Pavel Zima.

Seznam podle něj uvažoval i o prodeji služby, ale nenašel vhodného kupce. 

Uživatelé mají do 14. prosince možnost stáhnout si své fotografie a data uložená na svém profilu. Po ukončení služby už to nebude možné a Seznam neplánuje data ani nijak zálohovat nebo archivovat.

Komunitní server Lide.cz odstartoval v roce 1997. Po příchodu sociálních sítí začala jeho návštěvnost klesat. Seznam se službu v roce 2014 pokusil radikálně změnit na seznamku. Ani tato změna ale nakonec Lide.cz nezachránila. 

V roce 2018 Seznam zavřel také další komunitní službu – portál Spoluzaci.cz se definitivně odmlčel předloni v srpnu

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).