Hlavní navigace

Nejvýznamnější český IT partner Huawei mění název a spojuje se s další firmou

Sdílet

Jan Sedlák 1. 4. 2020
Huawei Autor: Jan Sedlák

Zřejmě nejvýznamnější tuzemský partner čínské společnosti Huawei pro enterprise IT mění název. Z firmy Huatech se stává Altepro solutions, která se zároveň spojila s podnikem Probox Solutions. Obě firmy v minulosti spolupracovaly. Změna už je zanesena v obchodním rejstříku.

Huatech se daří dodávat servery, datová úložiště a síťové prvky od Huawei do státního sektoru. Mezi zákazníky má ministerstva financíkul­turySŽDCŘSD nebo vnitro a NAKIT. Dodává také do polostátního ČEZu, Avastu či Livesportu.

Probox Solutions se mimo jiné zaměřuje na projekty kolem datových center jako je chlazení, kamerové systémy, zabezpečení, kabeláže a podobně. Altepro vedle Huawei společně nabízí i technologie od IBM, Pure Storage, VMware, Fortinetu, brněnský Flowmon a další.

Huatech na obchodních případech někdy spolupracuje také s dalšími partnery. Jde například o AMI Praha, která se soustředí na obchodní část, Huatech pak na technickou.

Členem představenstva Altepra se stal Martin Vítek, dosavadní člen představenstva Huatechu jako akciové společnosti. Vítek je zároveň ve vedení Altepra společně s technickým šéfem Tomášem Zlochem.

Nová firma má základní kapitál dva miliony korun rozdělený na sto kusů o jmenovité hodnotě dvacet tisíc korun. Jediným majitelem Proboxu byl Jaroslav Zetel.

Huatech poslední finanční výsledky vykázal za rok 2017. Tehdy vykázal tržby přesahující 136 milionů korun, které meziročně vyskočily ze zhruba 50 milionů. Zisk se dostal přes sedm milionů. Firma funguje od roku 2014, založili jí bývalí zaměstnanci české pobočky Huawei. Probox výsledky nezveřejňoval.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.