Hlavní navigace

O 5G kmitočty se zajímá sedm uchazečů, ČTÚ ale jejich jména nezveřejní

1. 10. 2020

Sdílet

Český telekomunikační úřad - ČTÚ - logo

Do aukce tzv. 5G kmitočtů se (pásma 700 MHz a 3400–3600 MHz) se přihlásilo celkem sedm zájemců. Informoval o tom Český telekomunikační úřad (ČTÚ) s tím, že nebude zveřejňovat konkrétní jména přihlášených. Uzávěrka přihlášek byla 30. září.

„V souladu se zákonem o elektronických komunikacích a podmínkami výběrového řízení nebude Úřad v této fázi jména konkrétních uchazečů zveřejňovat,“ píše ČTÚ.

Není zatím jasné, proč úřad změnil podmínky aukce a nenavázal na praxi z předchozích aukcí, kdy jména uchazečů publikoval. ČTÚ na dotaz Lupy pouze uvedl: „Jedná se o zákonný požadavek konkrétně § 21 zákona o elektronických komunikacích. Úřad tedy postupuje zcela v souladu se zákonem.“

Zmíněný § 21 (zejména odstavec 7) se ale evidentně týká omezení práva uchazečů nahlížet do spisu – tedy toho, aby operátoři v průběhu aukce nemohli získávat informace o krocích svých konkurentů. O zákazu publikování jmen uchazečů se v něm nemluví.

Agentura ČTK už dříve vydala zprávu, že se do aukce nakonec nepřihlásil energetický podnik ČEZ, který dříve účast v aukci zvažoval.

Podle ČTÚ také Městský soud v Praze odmítl všechny žádosti operátorů o předběžná opatření, která by vedla k zastavení aukce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).