Hlavní navigace

Odstranili jsme zprávy vydavatelů, kteří s přebíráním nesouhlasili, oznámil FlashNews

18. 11. 2020

Sdílet

FlashNews - agregátor zpráv Autor: screenshot, Lupa.cz

Zpravodajský agregátor FlashNews odstranil ze své služby odkazy na zprávy vydavatelů, kteří nesouhlasili s tím, aby se odkazy na jejich články v agregátoru vyskytovaly. Provozovatel služby, firma LiveSport, to oznámila na svém blogu.

„Pro tohoto vydavatele nejsou k dispozici žádné příspěvky z oficiálních zdrojů profilu,“ píše tak agregátor například u iDNES.cz, Zdopravy.cz, Aktuálně.cz, TV Nova, iHned.cz a dalších zpravodajských webů, které se proti zobrazování titulku, perexu a perexové fotografie v agregátoru ohradily. 

Jiné mediální weby (například Extra.cz, Deník N nebo CNN Prima News) jsou naopak ve službě dále dostupné. 

Poslechněte si rozhovor s šéfem produktu FlashNews Filipem Horkým:

Ve FlashNew každopádně nyní chybí většina největších českých zpravodajských médií. Řada z nich je členem Sdružení pro internetový rozvoj (SPIR), které vydalo prohlášení, že služba neoprávněně přebírá obsah médií a nepovoleně vytěžuje jejich weby a pohrozilo FlashNews právními kroky. 

„Po několika dnech hlasitých výtek vůči FlashNews uznáváme, že jsme nezvládli naši vizi správně komunikovat,“ stojí v prohlášení FlashNews. Služba ale nadále trvá na tom, že její postup, tedy zobrazování obsahu, který vydavatelé šíří v rámci RSS exportů, je v souladu se zákonem.

„Ode dneška nejsou ve FlashNews mezi zdroji vydavatelé, kteří osobně nebo veřejně vyjádřili nesouhlas s tím, že odkazujeme na jejich obsah. Pořád u nás najdete přes 10 tisíc zdrojů, které vám přinášejí informace o všem, co vás zajímá. A s některými z těch vydavatelů, které jsme odstranili, pokračujeme v jednáních o podmínkách, za jakých u nás znovu budou – podmínkách, které budou nezpochybnitelně vyhovovat oběma stranám,“ doplňuje FlashNews.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).