Hlavní navigace

Poslanci chtějí jednat o odvolání místopředsedy Rady ČT Jiřího Šlégra

27. 1. 2021

Sdílet

Jiří Šlégr Autor: Karel Choc

Mediální výbor sněmovny by mohl už příští týden diskutovat o odvolání Jiřího Šlégra z Rady České televize. Bývalý hokejista a někdejší poslanec se navzdory platným vládním opatřením zúčastnil sobotního hotelového večírku v Teplicích. Oficiálně trvá na tom, že tam byl kvůli pracovní schůzce.

„Zákon říká, že člen rady by měl být odvolán, pokud závažným způsobem ohrozí důstojnost České televize,“ sdělil Hospodářským novinám poslanec Martin Kolovratník (ANO), který v mediálním výboru zasedá. Podle něj Šlégr účastí na akci zmíněnou důstojnost zpochybnil a neměl by dále působit ve funkci radního. S tímto názorem souhlasí také další člen výboru Petr Gazdík (STAN). 

Předseda výboru Stanislav Berkovec (ANO) označil Šlégrův prohřešek za jeho soukromou záležitost, případné diskusi o odvolání ale nebude bránit. 

Jiří Šlégr se stal členem Rady České televize v březnu 2020, od prosince zastává funkci místopředsedy. Rada České televize má dnes v plánu své druhé lednové veřejné zasedání.

Loni zvolení členové Rady České televize k sobě přitahují pozornost politiků a médií pravidelně. V červnu 2020 vyzvaly novinářské organizace k odvolání Lubomíra Veselého za to, že ve svém internetovém pořadu urážel novinářku, poslancům ale nakonec stačilo, že se za své výroky omluvil. A nedávno dostal mediální výbor návrh na odvolání předsedy rady Pavla Matochy kvůli jeho souběžnému působení v šachové společnosti a návrh na odvolání radní Hany Lipovské kvůli působení v Institutu svobody a demokracie, který spoluzakládala s Janou Bobošíkovou. Obě včera shodou okolností navštívily prezidenta Miloše Zemana.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).