Hlavní navigace

Radio Rubi se přejmenuje na Fajn Radio

5. 4. 2021

Sdílet

Radio Rubi Autor: Radio Rubi

Dlouholetá značka jednoho z průkopníků soukromého rozhlasového vysílání na našem území zřejmě definitivně mizí. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání minulý týden zveřejnila žádost o souhlas s přejmenováním moravské stanice Radio Rubi na Fajn Radio.

Na většině frekvencí už loni v listopadu nahradila Radio Rubi stanice Blaník, která patří skupině Media Bohemia. Radio Rubi sice zůstalo na jednom vysílači v Brně (96,4 MHz/200 W), loni v létě ale licenční radu požádalo, aby na této frekvenci mohlo přebírat do svého vysílání program Fajn Radia. „Přejímaný program Fajn Radio je vytvářen pro obdobnou cílovou skupinu jako stávající program Radio Rubi a bude tak nadále zachovávat kontinuitu se současným programem, tudíž s uvedenou změnou nedojde ke ztrátě posluchačské obce z důvodu radikální odlišnosti přejímaného programu vůči stávajícímu programu,“ vysvětlilo tehdy svou žádost Radio Rubi.

Teď bude používat jeho značku i pro označení celé stanice. Provozovatelem zůstává firma Radio Ibur, kterou podle obchodního rejstříku stále vlastní Josef Hejl, k žádosti o přejmenování je proto připojen souhlas Media Bohemia s poskytnutím značky.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).