Hlavní navigace

Slovenská RTVS před Vánoci spustí třetí televizní program

2. 12. 2019

Sdílet

RTVS HD odbavení Autor: RTVS

V neděli 22. prosince 2019 se brzy ráno rozšíří nabídka slovenských televizních stanic o třetí program veřejnoprávní RTVS. Není to první pokus o rozšíření televizní služby RTVS, už v letech 2008–2011 vysílala sportovně zaměřená Trojka. Její provoz však skončil z finančních důvodů.

Oficiálně ještě nejsou podrobnosti o třetím kanálu známé a RTVS je zveřejní až tento týden. Některé informace o obsahu vysílání se ale dají odvodit z programových plánů poskytnutých s předstihem pro tisk televizních programů. Z těch je možné vyčíst průběh vysílání v prvních několika dnech.

Přinejmenším ve svátečním období půjde převážně o výběr dramatické, dokumentární a hudební tvorby z archivu Slovenské televize. První den budou před hlavními zprávami v 19 hodin verše, prime time vyplní repríza pětidílného seriálu Ztráty a nálezy z roku 1975 v hlavní roli s Milanem Kňažkem. Následuje hudebně-zábavné pásmo z roku 1973 s písničkami o zimě, na které naváže televizní inscenace Škola žen natočená v roce 1981. Večer uzavře představení televizních rolí herce Ladislava Chudíka v letech 1963–1975, záznam Mozartovy Symfonie č. 41 „Jupiterská“ dirigované Liborem Peškem a esej O čem je život podle kněze Jána Sucháňa.

Co se týče distribuce, měl by se nový kanál objevit přinejmenším v DVB-T síti společnosti Towercom. Dočasně by měl být v nabídce multiplexu 1, jak naznačuje dodatek smlouvy mezi televizí a provozovatelem vysílačů.

Příští rok by měla RTVS spustit ještě čtvrtý okruh, zřejmě sportovně-publicistický.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 3. 12. 2019 10:22

  bez přezdívky

  Nechápu tady ty dva výkřiky diskutujících, on je někdo nutí sledovat kanály o které nemají zájem? Jinak to vypadá, že to bude takový retro kanál a své diváky si určitě najde, viděl jsem podrobnější program.

 • 2. 12. 2019 16:18

  lukr01

  Doufám, že tento program zůstane pouze na Slovensku, stejně jako by si měli vzít Markízu International , prosím!

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).