Hlavní navigace

Slovensko-český CloudTalk získal 155 milionů z Nizozemska a Německa

17. 2. 2021

Sdílet

Martin Malych a Viktor Vanek, CloudTalk Autor: CloudTalk

Slovensko-český startup CloudTalk, který v roce 2018 založili Martin Malych a Viktor Vanek, získal novou investici ve výši šesti milionů eur, tedy zhruba 155 milionů korun. Navazuje se na předchozí kolo z roku 2019, kdy CloudTalk posbíral 34 milionů korun.

Zatímco původní investice šla od českého fondu Presto Ventures, za kterým stojí Tomáš Krsek (Škoda Transportation), čerstvé peníze vložil primárně nizozemský henQ Capital Partners. Ten už je v Česku přítomen, zúčastnil se investice 33 milionů dolarů do zdejšího projektu Mews. K henQ se připojil i berlínský Point Nine Capital, jenž je mimo jiné aktivní v Revolutu a Zendesku.

CloudTalk nově nabrané peníze použije především na posilování vývoje a týmu. V současné době má v Bratislavě a Praze asi šedesát lidí, přičemž v dohledné době se má toto číslo až ztrojnásobit. Firma pro lákání lidí začala nabízet podíly v podobě zaměstnaneckých akcií (employee stock ownership plan).

CloudTalk vyvíjí cloudový software pro call centra, zaměřuje se na organizace do tří tisíc uživatelů. Aplikace ukládá informace o hovorech na jedno místo a umožňuje propojování s CRM aplikacemi typu Salesforce.com, Pipedrive a podobně.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).