Hlavní navigace

Startup Ullmanna podal patent na první český chytrý plecí stroj

5. 5. 2021

Sdílet

Startup - Ullmanna - zemědělství - plecí stroj Autor: Ullmanna

Ekostartup Ullmanna podal patent na svůj chytrý zemědělský stroj. Umožní pletí v řádku a likvidaci plevele bez použití chemie a dosahuje vysoké přesnosti díky využití strojového vidění a učení. 

Jedná se o první podobnou technologii v České republice. Produkt by měl být hotový na začátku roku 2022, společnost ho plánuje poprvé představit na veletrhu Agritechnica v Hannoveru na přelomu února a března. 


Autor: Ullmanna

Přihlášku k patentování chytrého zemědělského stroje, který inovativním způsobem řeší vnitrořádkového pletí plodin, firma podala 20. dubna. Nyní je technologie ve fázi testování v konvenčním i ekologickém zemědělství na cukrové řepě. Další plodiny budou podle zakladatele firmy Martina Ullmanna následovat. 

“V budoucnu stroj umožní zemědělcům přejít na více udržitelný způsob hospodaření,” podotýká Ullmann. Dodává, že tím by mohl být zajímavý pro vyspělejší trhy v rámci Evropské unie, kde je ekologické zemědělství více rozvinuté. 

Startup v prosinci získal druhé místo v soutěži CzechInvest Startup Challenge 2020. Ve stejném roce vyhrál GreenLight akcelerátor a získal grant v rámci programu Horizon2020. Kromě toho Ullmanna postoupila do užšího výběrového kola prestižního akcelerátoru MassChallenge Switzerland, kde čeká na výsledek.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).