Hlavní navigace

Studio a grafika Televizních novin na Nově se změní od 5. září

2. 9. 2021

Sdílet

Vizualizace nového studia zpravodajství TV Nova, září 2021 Autor: TV Nova

Zpravodajské a publicistické pořady TV Nova se budou od 5. září vysílat z nového studia. Ve stejný den se změní také grafika a úpravami projde web TN.CZ. Na návrhu a realizaci studia pracovala spolu s týmem TV Nova rakouská architektonická kancelář Veech x Veech.

Centrem dění zpravodajské části zůstává stůl, který je výraznou dominantou celého studia. Druhá část studia je určena pro sportovní relace, počasí a publicistické pořady, např. Střepiny, Život ve hvězdách nebo Víkend, či předzápasová studia Ligy mistrů UEFA při sportovních přenosech.

„Nové stěny nemají svojí délkou v jiných českých televizích obdobu. Ve studiu chceme do budoucna využívat rozšířenou virtuální realitu v nejnovějším technologickém provedení pro analýzy a detailnější prezentaci jednotlivých zpráv,“ sdělil ředitel zpravodajství Kamil Houska.

„Zaměřili jsme se na kombinaci různých materiálů – digitálních ploch, corianu, dřeva a pohledových textilií, chceme, aby divák celý prostor cítil, ale zároveň musíme pracovat s tím, že se do jisté míry jedná o 2D rozměr vnímaný přes obrazovku,“ dodal Stuart Veech, spoluautor návrhu z kanceláře Veech x Veech.

Změní se kompletně koncepce začátku relace, kde kromě jiných nových prvků uvidí diváci v rámci odpočtu Televizních novin každý den živý pohled do České republiky. Počasí bude čitelnější a divácky přívětivější, včetně využití přes 100 kamer po celé ČR. Televizní noviny, Sportovní noviny, Počasí i další zpravodajské relace mají nové logo, nechybí ani kompletně nová grafická výbava.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).