Hlavní navigace

T-Mobile se stal vlastníkem provozovatele operátora AIM a internetové televize Kuki

Sdílet

David Slížek

T-Mobile se ke konci října stal jediným akcionářem společnosti Planet A. Ta provozuje operátora AIM, který poskytuje internet v Praze a středních Čechách, a společně s firmou SMART Comp. (majitelem sítě Netbox) provozuje také internetovou televizi Kuki.

Změna majitele vyplývá z údajů v obchodním rejstříku. T-Mobile později na dotaz Lupy upřesnil, že se firma stala dceřinou společností operátora. Nechtěl ale komentovat, za jakou cenu firmu koupil. Podle Jiřího Janečka z PR oddělení operátora T-Mobile v tuto chvíli neplánuje žádné změny se značkami Planet A.

„Pro zákazníky se převzetím společnosti Planet A nic nemění. Nadále budou mít k dispozici služby a péči, na které jsou zvyklí,“ napsal Lupě.

T-Mobile později vydal tiskovou zprávu, ve které akvizici Planet A vysvětluje snahou o rozšíření vlastní optické sítě. „Planet A je úspěšný telekomunikační operátor, který pod značkou aim poskytuje svoje služby v Praze a jeho akvizicí operátor T-Mobile posiluje pozici na tomto důležitém trhu,“ říká operátor.

Do konce roku T-Mobile podle zprávy očekává, že bude připojení přes optiku moci nabídnout více než 100 tisícům domácností.

AIM podle údajů na svém webu připojuje k internetu asi 40 tisíc domácností v Praze, Mělníku a Neratovicích. Podle poslední zveřejněné výroční zprávy měla firma v roce 2018 čistý obrat skoro 116 milionů Kč a zisk 6,4 milionů Kč.

AKTUALIZACE 20:00 – Doplněny odpovědi a vyjádření T-Mobilu

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?