Hlavní navigace

TeamViewer se začal obchodovat na frankfurtské burze

25. 9. 2019

Sdílet

teamviewer client

Akciová burza ve Frankfurtu, což je desátá největší akciová burza světa, dnes přivítala německou softwarovou společnost TeamViewer, která vyvíjí software pro dálkovou správu počítačů a videokonference.

Společnost TeamViewer vznikla v roce 2005 v německém Göppingenu a má dnes okolo 800 zaměstnanců napříč Evropou, ale i v USA a některých asijských zemích. V roce 2014 došlo k akvizici společnosti investiční skupinou Permira za 870 milionů eur (přibližně 22,5 miliardy Kč), která firmu na burzu dovedla.

Permira na burzu poslala 42 % ze svého původně 100% podílu. Akcie se začaly obchodovat za 26,25 eura na akcii (v době publikace zprávy se obchodují za 25,86 eur), čím došlo k ohodnocení celého podniku na 5,25 miliardy eur (zhruba 136 miliard Kč). Permira by si tak prodejem svého podílu mohla přijít na 2,21 miliardy eur (přes 57 miliard Kč). IPO TeamVieweru je co do ohodnocení největším letošním burzovním úpisem v Evropě.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 9. 2019 17:10

  brk

  Je nějaká rozumná plnohodnotná náhrada? Mi se těch současných 1 369,- Kč měsíčně zdá ve srovnání z dřívějškem trošku moc. Kdysi to stálo něco přes dvacet tisíc a dalo se to celkem v pohodě používat několik let. Zatím jedeme na verzi 12, ale bude to třeba nějak řešit,

 • 25. 9. 2019 20:07

  HustoDejf

  Stále je možnost koupit jednu verzi za jednorázový poplatek. Ale jsou pak časté komplikace, že klient má v počítači novější verzi.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).