Hlavní navigace

Ve vysílací radě usedne novinářka Lenka Králová

2. 6. 2021

Sdílet

Sledování televize, diváci, vysílání Autor: Cottonbro, Pexels.com

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je znovu kompletní. Poslanecká sněmovna ve večerním tajném hlasování rozhodla, že na poslední volné místo navrhne novinářku Lenku Královou. Na Twitteru to oznámil poslanec Tomáš Martínek (Piráti).

Lenka Králová obdržela 91 hlasů, potřeba bylo alespoň 84. Kandidátka navržená poslaneckým klubem SPD tak porazila své protikandidáty, jimiž byli Petr Dolínek (navržen ČSSD) a Marek Poledníček (navržen KDU-ČSL).

Takzvanou „velkou“ anebo také „vysílací“ radu tvoří 13 členů, které jmenuje a odvolává předseda vlády na návrh Poslanecké sněmovny. Funkční období je šest let. Rada pro rozhlasové a televizní vysílání je ústřední správní úřad, který například uděluje licence soukromým rozhlasovým a televizním stanicím. Známá je také v souvislosti s udělováním pokut, třeba za podvodné teleshoppingy nebo nevyvážené vysílání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).