Hlavní navigace

Zoot a Bibloo se mohou spojit, fúzi posvětil antimonopolní úřad

31. 5. 2021

Sdílet

Zoot logo Autor: Zoot

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) schválil spojení e-shopů Zoot a Bibloo, které koupila investiční skupina Natland prostřednictvím firmy Company New. ÚOHS to oznámil na webu a informaci potvrdila i mluvčí skupiny Hana Filipová, více ale transakci nekomentovala. Úřad posvětil také akvizici módního obchodu UrbanStore.

„Ve dvou zjednodušených řízeních povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže akciové společnosti Company New nabytí kontroly nad společnostmi Digital People, a. s, Urban Store, a. s., a ZOOT, a. s. Nabývané společnosti jsou aktivní v oblasti maloobchodního prodeje oděvů a obuvi prostřednictvím kamenných prodejen a internetu. Úřad zjistil, že posuzovaná spojení soutěžitelů nebudou mít za následek podstatné narušení hospodářské soutěže, a proto obě transakce povolil. Obě rozhodnutí jsou pravomocná.,“ stojí v prohlášení.

Úřad se spojením soutěžitelů zabýval od začátku května. Natland koupil Zoot prostřednictvím firmy Company New v roce 2018 poté, co e-shop nezvládl ufinancovat svůj provoz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).