Hlavní navigace

3DTV přichází příliš brzy po HDTV, míní Američané. Ale těší se

Trojrozměrné televizní vysílání (3DTV) je zajímavé, ale přichází příliš brzy po zavedení televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Vyplývá to z průzkumu, který si mezi americkými spotřebiteli udělala společnost Zpryme, a informoval o něm server Broandbandtvnew­s.com. Američané se na 3DTV těší, vadí jim však, že si budou muset po krátké době znovu kupovat nové televizory, které budou „3D ready“.

K TÉMATU: Na český trh míří 3D televizory. Bude na nich ale co sledovat?

Podle Alberta Gayleho ze Zpryme pomáhá trojrozměrné televizi především úspěch filmu Avatar. Diváci budou mít zájem o 3D vysílání sportovních přenosů, atraktivních filmů a hraní her. Gayle upozorňuje, že zájem o 3D vysílání mají především mladší muži z vyšších příjmových skupin, což je pro výrobce 3D televizorů a poskytovatele 3D vysílání velmi pozitivní.

NÁZOR: 3D televize je fenomén. Přišel už ale jeho čas?

Mezi zájemci o 3DTV jsou ale také skeptici, kteří si myslí, že současné 3D vysílání je ještě nedokonalé a nedotažené. Nelíbí se jim především skutečnost, že pro sledování trojrozměrného obrazu potřebují speciální brýle, které jsou nepohodlné a obávají se bolestí hlavy. Namítají také, že s brýlemi vypadají hloupě nebo divně. Jedním z argumentů proti 3D je také nedostatek obsahu v tomto formátu.

Ve Spojených státech začnou letos na jaře vysílat tři až čtyři televizní programy v 3D verzi. Půjde o placené televize, které budou dostupné prostřednictvím satelitu.

Našli jste v článku chybu?