Hlavní navigace

3DTV přichází příliš brzy po HDTV, míní Američané. Ale těší se

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 2. 2010

Trojrozměrné televizní vysílání (3DTV) je zajímavé, ale přichází příliš brzy po zavedení televize ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). Vyplývá to z průzkumu, který si mezi americkými spotřebiteli udělala společnost Zpryme, a informoval o něm server Broandbandtvnew­s.com. Američané se na 3DTV těší, vadí jim však, že si budou muset po krátké době znovu kupovat nové televizory, které budou „3D ready“.

K TÉMATU: Na český trh míří 3D televizory. Bude na nich ale co sledovat?

Podle Alberta Gayleho ze Zpryme pomáhá trojrozměrné televizi především úspěch filmu Avatar. Diváci budou mít zájem o 3D vysílání sportovních přenosů, atraktivních filmů a hraní her. Gayle upozorňuje, že zájem o 3D vysílání mají především mladší muži z vyšších příjmových skupin, což je pro výrobce 3D televizorů a poskytovatele 3D vysílání velmi pozitivní.

NÁZOR: 3D televize je fenomén. Přišel už ale jeho čas?

MM_SS3

Mezi zájemci o 3DTV jsou ale také skeptici, kteří si myslí, že současné 3D vysílání je ještě nedokonalé a nedotažené. Nelíbí se jim především skutečnost, že pro sledování trojrozměrného obrazu potřebují speciální brýle, které jsou nepohodlné a obávají se bolestí hlavy. Namítají také, že s brýlemi vypadají hloupě nebo divně. Jedním z argumentů proti 3D je také nedostatek obsahu v tomto formátu.

Ve Spojených státech začnou letos na jaře vysílat tři až čtyři televizní programy v 3D verzi. Půjde o placené televize, které budou dostupné prostřednictvím satelitu.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.