Hlavní navigace

Čtyři procenta Brňanů zapomněla koupit včas set-top-box, přišli o televizi

4. 10. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

4. 10. 2010

Přibližně čtyři procenta obyvatel Brna zapomněla včas koupit digitální televizní přijímač a o půlnoci z 30. září na 1. října přišla o televizní signál z městských vysílačů Hády a Barvičova. Brněnskému deníku to řekl Tadeáš Novák, mluvčí projektu digitalizace televizního vysílání v České republice. Podle zkušeností z oblastí, kde se vypínal analog dříve, se na digitální vysílání nepřipraví vždy přibližně jen jedno procento lidí. Konkrétně v Brně je to ale více. Asi čtyři procenta, uvedl Novák.

K TÉMATU: Brno vypnulo analogovou televizi, které vysílače skončily?

Na vypínání analogové televize zapomněly také některé brněnské nemocnice, takže část pacientů přišla o hlavní zdroj zábavy. Podobné zkušenosti za sebou mají i pacienti z nemocnice v Ústí nad Labem. Podle národního koordinátora digitalizace Zdeňka Duspivy si za to však mohou sami zřizovatelé a provozovatelé nemocnic. Určitě to nebylo kvůli tomu, že by neměli informace. Je to otázka jejich vnitřních procesů, jak jsou schopni připravit prostředky. Když jde o větší nemocnici, je to pro ni větší zásah, uvedl Duspiva v nedávném rozhovoru pro DigiZone.cz.

KL22_nominace

TIP: Seznam všech analogových televizních vysílačů na jižní Moravě s termíny jejich vypínání

Analogové televizní vysílání v Brně neskončilo definitivně, nadále tu lze zachytit analogový signál programů ČT 1 a Nova ze silného vysílače Kojál na Vyškovsku, všech čtyř analogových programů z Děvína v Pavlovských vrších a také z několika menších analogových dokrývačů přímo ve městě. Analogové vysílání z Kojálu a Děvína skončí v červnu příštího roku, malé analogové dokrývače bude možné provozovat do konce listopadu 2011.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.