Hlavní navigace

Další prohlášení opozičníků

V posledních dvou týdnech poněkud utichly spory kolem tarifu Internet 99 mezi skupinou 16 opozičníků a SPT TELECOM. Stalo se tak poté, co poskytovatelé oznámili, že v zájmu svých zákazníků nový tarif zavedou. Nyní vystupují na scénu s novým prohlášením.

23. 3. 1999 8:08
Doba čtení: 2 minuty

eCity - hra s našimi osobními údaji?

Virtuální život virtuálního města eCity provází řada problémů a aférek. Jedna z nich je právě na světě: našemu spolupracovníkovi se podařilo odhalit způsob, jak k libovolnému klientskému číslu v eCity spočítat PIN. Chcete se to ověřit? Ale prosím...

Doba čtení: 5 minut

INEC učinil krok k informační otevřenosti

"Zatloukat, zatloukat, zatloukat," radí partnerům v manželství známý doktor Plzák. Kdoví proč se však tohoto pravidla chytli čeští poskytovatelé připojení a maximum informací se snaží utajit. Krok správným směrem učinil INEC, když zveřejnil počty svých zákazníků.

21. 3. 1999 22:48
Doba čtení: 1 minuta

SPT TELECOM je spolčen s ďáblem

Když se občas dívám kolem sebe, je mi málem líto, že Svatá Inkvizice je dávno minulostí a nemůže tak toho či onoho hříšníka či kacíře poslat o patřičných míst. Vhodným adeptem by byl i SPT TELECOM, alespoň podle poněkud odlehčeného článku z pera Hynka Meda.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 1 minuta

Internetový homebanking IPB podruhé

"Když nejde Mohammed k hoře, musí hora k Mohammedovi," říká známé přísloví. Pomaličku se tak začínají chovat i naše banky a prostřednictvím Internetu se přibližují svým klientům. O IPB jsme na Lupě už psali, s dalšími novinkami přichází její klient, Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Jak vypadá Internetové bankovnictví v podání IPB

Na nedávno skončeném Prague Internet Worldu mne zaujala přednáška RNDr. Dostálka z PVT o bezpečnosti na Internetu. Její postatnou částí byla poměrně překvapující zpráva, že Investiční a poštovní banka již nyní ve spolupráci s PVT nabízí Internetové bankovnictví.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Internet 99 a ústředny

Jedním z největších zaklínadel SPT TELECOM v průběhu jednání o tarifu Internet 99 - a zejména o sestavovacím poplatku - byly "technické důvody". Ten je údajně nutný kvůli polským ústřednám E10. K celému problému se ještě jednou vrací Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Jak probíhají v Čechách protesty proti Telecomu?

Podobnost obou protestních akcí proti zdražení místních telefonních poplatků pro připojování do Internetu, a zejména chování SPT TELECOM v obou případech je tak velká, že jsem neodolal, a pokusil se načrtnout obecné rysy protestních hnutí proti Telecomu u nás, píše Hynek Med.

19. 3. 1999 8:35
Doba čtení: 3 minuty

Placení domén se blíží, spekulanti žádají o zrušení

S tím, jak nezadržitelně postupuje dějinný vývoj a blíží se okamžik, kdy budou rozeslány první faktury, se množí žádosti o zrušení domény - za poslední týden jich bylo 27, z toho 18 od jedné firmy. A v řadě případů jsou to pěkné kousky.

19. 3. 1999 8:29
Doba čtení: 2 minuty

Železný proxy server

V minulých letech se u nás značně rozšířily produkty jako WinRoute či WinProxy, tedy softwarové proxy servery, které umožňují připojení celé sítě přes jeden počítač, jeden modem, jednu IP adresu. Zajímavou novinku však začala nabízet firma Mokrý Systems: hardwarový proxy server.

18. 3. 1999 9:38
Doba čtení: 2 minuty

Netscape:Microsoft - 0:1

Jedním z prastarých Internetových sporů je otázka, který browser je rozšířenější či nejrozšířenější. Válku spolu v poslední době svádějí Netscape Navigator a Microsoft Internet Explorer. Jak ukazují čísla ze světa, Microsoft má mírnou převahu. A co v našich luzích a hajích?

18. 3. 1999 8:55
Doba čtení: 2 minuty

Douška k článku o Expandia Bance

Na náš včerejší článek o problémech s placením přes Expandia Banku reagoval obratem pan Tomáš Kala z eBanky. Přiznává, že skutečně došlo k technickým problémům, ale zároveň říká, že banka se odpovědnosti za ně nezřekla a svým klientům uhradila případnou škodu.

17. 3. 1999 9:51
Doba čtení: 1 minuta

Kdo ty domény zaplatí?

Včera jsme vás informovali o tom, že se CZ-NIC jednak chystá začít vybírat poplatky, jednak zveřejnil databázi fakturačních kontaktů. Jan Panoch ze společnosti Globe nelenil a vytvořil pro ni přehledné prohledávací rozhraní - díky němu vám můžeme nabídnout i žebříček největších registrátorů.

16. 3. 1999 0:09
Doba čtení: 3 minuty

Černé pondělí v Expandia bance s odstupem dvou týdnů

Ságu o svých zkušenostech s Expandia Bankou v období jejího haprování kvůli eCity nám napsal s odstupem dvou týdnů Vít Adametz. Doposud byl s poskytovanými službami eBanky spokojen. Co však nyní, poté, co jeho dcera mohla díky nezaplacené platbě dva týdny o obědech ve školní jídelně leda nechat zdát?

15. 3. 1999 23:42
Doba čtení: 6 minut

Domény: Každý ví, časy se mění

Od 1. listopadu 1997, kdy se změnila pravidla pro registrace domén, uplynul už takřka rok a půl. Přestože počítají s placením za domény, tato jejich část zatím nebyla zrealizována. Den D, kdy nový registrátor začne posílat faktury, se však nezadržitelně blíží.

15. 3. 1999 8:30
Doba čtení: 2 minuty

eCity má už i svůj eBordel

Pokud patříte k pravidelným eNávštěvníkům eCity a berete účast na jeho životě, asi mi dáte za pravdu, že to není zas taková zábava. Najít produkt-vyplnit objednávku-koupit, najít produkt... stále dokola. Našli se však lidé, kteří se eCity pokusili podstatně vylepšit. Posuďte sami.

15. 3. 1999 8:01
Doba čtení: 2 minuty

Poskytovatelé ustoupili, ale flintu do žita nehodili

Včerejší prohlášení skupiny opozičníků učinilo konec spekulacím a potvrdilo zprávy, které pronikly ven již dříve: také oni začnou nasazovat tarif Internet 99, který původně odmítli. Je to špatně, nebo dobře? Znamená to prohru? Přinesl dosavadní průběh jejich akce něco pozitivního?

12. 3. 1999 8:36
Doba čtení: 5 minut

Opozičníci zaveleli k ústupu

Včera bylo zveřejněno nejnovější prohlášení skupiny 16 opozičníků k situaci kolem tarifu Internet 99. Nazvat ho rezignací by asi byla příliš silná káva, ale jistá míra deziluze a snad dokonce deprese z něj přímo čiší. Těžko se jim ale můžeme divit.

11. 3. 1999 23:24
Doba čtení: 2 minuty

Internet OnLine oznamuje nasazení tarifu Internet 99

Do série informačních mailů, které rozesílá Internet OnLine svým zákazníkům ohledně tarifu Internet 99, včera přibyl další kousek. Představitelé Internet OnLine v něm oznamují, že začíná s implementací tarifu Internet 99. Současně potvrzuje, že starý tarif zákazníkům nabízet nebude.

11. 3. 1999 9:03
Doba čtení: 2 minuty

Výbor z druhého zápisu

Po výboru z prvního zápisu musí nezbytně přijít i zápis druhý. Byl podstatně stručnější a také zcela jednoznačný: SPT TELECOM se patrně v mezičase na vyšší úrovni rozhodl, že těm zatraceným poskytovatelům připojení nebude ustupovat ani o píď svého drahocenného (drahého?) tarifu.

11. 3. 1999 8:32
Doba čtení: 2 minuty

Ondřej Neff je pod stálým dohledem tajných služeb!

Jakkoli tato informace vypadá jako vystřižená z nějakého vědeckofantastického románu sledovaného, je naprosto pravdivá. Usvědčující důkazy jsou staré teprve několik hodin a Lupa je první, kdo o ní informuje.

11. 3. 1999 2:31
Doba čtení: 3 minuty

Pár dobře míněných rad opozičníkům i SPT TELECOMu

Nejsnažší je psát, když máte na věc naprosto jasný a nezvratitelný názor. Obvykle to bývá tehdy, když máte o problému jen povrchnní představu. Čím hlouběji však věc nazíráte, tím hůř se vám formuluje váš postoj: většinou není pravda jen na jedné straně. Měl bych pro obě strany dnešního sporu pár dobře míněných rad.

9. 3. 1999 23:20
Doba čtení: 7 minut

Výbor z prvního zápisu

Jak jsem slíbil, přináším vám výbor z díla, které při svých jednáních ve formě zápisu pro příští generace vytvořili zástupci opozičníků a SPT TELECOMu. Některé pasáže jsou zajímavější, než by se u podobných dokumentů mohlo zdát. Dnes tedy vytrháváme ze zápisu prvního ze dvou jednání minulého týdne.

9. 3. 1999 22:15
Doba čtení: 3 minuty

Proboha, který blázen si vymyslel tuhle nesmyslně dlouhou adresu?

Lup ho, stačí jeden nevinný titulek, a už mám málem na krku porušení druhého přikázání. Boží jméno však tentokrát nadarmo neberu - jen doslova cituji, co se také může objevit v DNS, konkrétně jako doména druhé úrovně pod .cz. Občas by možná neuškodilo projít celé DNS a vydat potom veselé historky z natáčení.

9. 3. 1999 9:02
Doba čtení: 2 minuty

AppleT už nabízí zákazníkům Internet 99

Po již relativně dávném oznámení společnosti Internext2000 přichází další regionální poskytovatel, sít AppleT firmy Mattes AD, s informací o implementaci tarifu Internet 99. U AppleTu přitom zvolili zajímavý způsob, jak nabídnout zákazníkům čísla na standardní tarif i Internet 99.

9. 3. 1999 8:19
Doba čtení: 2 minuty

Porovnání Internetu 99 s loňským tarifem

Pracovní skupina 16 "opozičníků" přišla s kolekcí grafů, která by neměla zapadnout. Pro jednotlivé délky spojení porovnává zvýhodněný tarif Internet 99 s loňským tarifem a ukazuje, o kolik procent je dražší či levnější.

8. 3. 1999 0:39
Doba čtení: 1 minuta

Internet OnLine zlevňuje pevné linky

Ceny za pevné linky zdatně padají už několik měsíců a stále té skluzavce není konec. Další polínko do ohně přiložil od března IOL. Snížení cen se týká především linek nižších rychlostí s výjimkou 64 kb/s, kde je změna jen malá. Celkově jde spíš o srovnání kroku s konkurencí než o cenovou bombu.

7. 3. 1999 23:03
Doba čtení: 2 minuty

Jednání s SPT TELECOM skončila krachem - co dál?

Atmosféra čtvrtečního dopoledne byla prodchnuta nadšeným očekáváním dohody, která by mohla vzejít z jednání mezi SPT TELECOMem a zástupci poskytovatelů; vše vypadalo nadějně. Ještě před polednem však přišlo rázné vystřízlivění: SPT TELECOM neustoupí ani píď, přišel čas zákopové války, která nepřinese užitek nikomu.

4. 3. 1999 23:40
Doba čtení: 5 minut

Internet OnLine začíná nasazovat Internet 99

Podle včera uvolněné tiskové zprávy Internet OnLine začíná s okamžitou platností znovu implementovat tarif Internet 99, kterého by se tak mohli zákazníci dočkat relativně brzy. Částečně tak popírá své předchozí prohlášení, ovšem odvolává se na úpravu tarifu z minulého týdne.

4. 3. 1999 22:52
Doba čtení: 3 minuty

Telecom zastavil jednání s českými poskytovateli Internetu

Čeští poskytovatelé služeb Internetu neuspěli ve své snaze podpořit rozvoj Internetu v České republice prostřednictvím jednání s monopolním poskytovatelem telekomunikačních služeb SPT Telecom, a.s. Jejich stanovisko k nastalé situaci obsahuje tisková zpráva, zveřejněná po jednání.

4. 3. 1999 22:24
Doba čtení: 3 minuty

Podmínky služby Internet 99 se nezmění

"Akciová společnost SPT TELECOM tímto způsobem demonstruje svůj zájem o další rozvoj Internetu, a to v oblasti, kterou může přímo ovlivnit, tj. v oblasti výhodného přístupu k této službě" uvedl výkonný ředitel pro služby sítě SPT TELECOM, a.s. Miroslav Řezníček.

4. 3. 1999 22:05
Doba čtení: 2 minuty